Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni gimnáziumban...

Meg lehet tanulni gimnáziumban,5 év alatt spanyolul C2-es,azaz anyanyelvi szinten?

Figyelt kérdés
Spanyol tagozaton,egy előkészítő évvel (szóval egy "0. osztállyal") menne ez?

2021. aug. 14. 09:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok. Egyetemeken kint bőven elég egy C1-es papír, legalábbis a Complutense-n biztos, amúgyis inkább az érdekli őket, hogy mennyi a valós tudásod, valamint az neked érdeked, hogy értsed az órákat és ne bukj ki első félévben. Egyébként, az nem probléma, hogy nem akkreditált, mert erre van a Nyelvvizsga Akkreditációs Központ. Csak azért hangsúlyoztam ki, hogy kizárólag a DELE szervez ilyen volumenű vizsgákat, hogy lásd, hogy azért erre rá kell készülni (azaz a gimnáziumi szint, legyen az nyelvi tagozatos vagy kéttannyelvű messze de messze nem elég), főleg mivel az egyik legnívósabb nyelvvizsgáról van szó. Igazából így végezetül azt tanácsolom, hogy "éld az életed spanyolul", azaz lépésről lépésre kezdj el spanyol zenéket, médiát, filmeket/sorikat fogyasztani, hogy el is kezdj a nyelven gondolkodni, valamint beszélj nagyon sokat anyanyelvűekkel (mert a gimis spanyoltanárok nagy része olyan kiejtésbeli hibákkal rendelkezik, hogy az ember haja is ketté áll tőle és a az olyanokról, hogy nyelvtan vagy szókincs még nem is esett szó). Valamint, személyes tapasztalat alapján ajánlom, hogy lehetőleg több ország akcentusát is ismerd majd meg, mivel a DELE-nel már B2 szinten is vannak más országbeli beszélőktől hanganyagok, C1 és C2-n pedig már konkrétan kifejezéseket is tudnod kell felismerni. Sok sikert előre is!
2021. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Egyetemhez úgy tudom a B2 is elég (legalábbis Erasmusnál), C2 az akkor kell ha oposicionest (=lényegében közalkalmazottak vizsgája, nem tudom szebben megfogalmazni) szeretnél.
2021. aug. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
30%
Egy nyelvet sem lehet anyanyelvi szinten megtanulni, csak ha az embernek valamelyik szülője abban az országban született, ő anyanyelvi szinten beszéli, és a gyerek vele csak azon a nyelven társalog. Ez az anyanyelvi szint, hozzá sok olvasással, regényolvasással, hogy a szókincse pluszban sokat fejlődjön. Ha ilyen lehetőség nincs, akkor csak felsőfokú szinten lehet megtanulni.
2021. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Nem is tudtam,hogy van ilyen Nyelvvizsga Akkreditációs Központ.


Ezzel a C2-es nyelvvizsga is elismert lesz államilag?


Egyébként nem annyira számít,hogy Magyarországon elismert-e államilag,vagy sem,mert kb.csak külföldre fog kelleni.


13-as

Hat,majd meglátjuk,mennyire futja tőlem:D

Nyilvan ha nem fogom elérni ezt a szintet,akkor a C1-eset fogom letenni.

2021. aug. 15. 12:58
 15/17 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Most fogod kezdeni a gimit? Szerintem eleinte legyen az a célod, hogy mire végzel, legyen egy jó C1-es tudásod. Ez reálisabb, ha meg összejön a C2, akkor még jobb lesz. Teljesen olyan, mint egy anyanyelvi, sosem leszel, de persze ettől függetlenül ha sok energiát belefektetsz, szorgalmas vagy és van is nyelvérzéked, akkor elérhetsz nagyon szép eredményeket és beszélhetsz majdnem úgy, mint egy anyanyelvi.

Az iskoládban nem tudom, milyen lesz a spanyoloktatás, minden iskolában kicsit más, valahol erősebb, valahol gyengébb, de szerintem iskolán kívül sem ártana egy idő után eljárnod egy jó magántanárhoz, ha tényleg szeretnél magas szinten megtanulni. Én iskolában nem tanultam spanyolt, csak magántanárral tanulom.

Amúgy már elkezdted vagy még csak most fogod szeptembertől teljesen a nulláról? Csak mert nagyon sokan mondják, hogy a spanyol hú de könnyű és nem a világ legnehezebb nyelve, de azért én nem értek egyet azzal, hogy olyan nagyon egyszerű. Már ha az ember komolyan veszi és tényleg meg akarja tanulni, ahogy te is. De ha nehézségeket tapasztalsz, ne riasszon vissza, hidd el, bele fogsz jönni. Én önszántamból kezdtem spanyolt tanulni, mert tetszett és kitaláltam, hogy én nyelvvizsgát és emelt érettségit szeretnék, hát voltak olyan pillanatok, amikor megkérdeztem magamtól, biztosan ezt akarom-e, de már ezen átlendültem és egész jól belejöttem, örülök, hogy kitartottam mellette. 2,5 éve kezdtem, heti egyszer járok csak tanárhoz másfél órában és már eljutottam arra a szintre, hogy spanyol felirattal teljesen kényelmesen tudok filmet nézni, felirat nélkül már nehezebb és nagyon rá kell koncentrálnom, de már úgy is nagyjából értem. Olvasni is tudok már úgy spanyolul, hogy a nagyját értem.

Szóval iskola mellett ajánlom, hogy menj el magántanárhoz (nem rögtön a nyelvi évtől, elég később) vagy valamelyik nyáron elmehetsz intenzív nyelvtanfolyamra, kereshetsz anyanyelvieket, nézz spanyol filmeket és videókat. Sajnos az iskolában sokszor az élő nyelvre nem igazán tanítanak meg és ahogy én is tapasztaltam, spanyolból nem sok jó tankönyv van, ezekben segíthet egy jó magántanár.

2021. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tolmács szinten tudnál, az sem C2.
2022. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
13: Ez sem biztos. Hiába beszél hozzá az anyja a nyelven, ettől még egy középfok sem biztos, hogy megy.
2022. aug. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!