Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet éri meg tanulni? A franciát vagy a spanyolt?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire folyásolja ez be, de beszélek angolul is és ez mellé tanulnám az egyiket.
2021. aug. 14. 10:59
A kérdező szavazást indított:
Francia
Spanyol
25 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Mi (lesz) a foglalkozásod? Ez is nagyban befolyásolja. Magasabb céges környezetben a francia nagyon hasznos tud lenni, spanyollal melót max. telefonosat láttam eddig.
2021. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Mi lenne a nylevtanulással a célod?

Vagy milyen elképzeléseid vannak a jövődet illetően?


A spanyolt többen beszélik világszerte,mint a franciát,de itt Európában a francia nyelvtudas is sokat érhet,ha mondjuk egy francia cégnél helyezkedsz el.


Szerintem viszont itthon, Magyarországon mind a kettő nylev ugyanannyit ér,ugyanannyira tudsz menni mind a kettővel.

2021. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%
Magyarországon angol mellett a német a második leghasznosabb, esetleg orosz. Az összes többi a mindegy kategória, ritkán kell, olasz, francia, spanyol, stb. A kínai, vietnámi és a japán még jópofa tud lenni, de inkább csak érdekes, mint hasznos.
2021. aug. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Magyarul tanulj meg először.

Mi az, hogy folyásolja be? A többit meg sem említem.

2021. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Melyik a jobb?


Ezt nem lehet megmondani.


Ha az a kérdés, hogy melyiket éri meg jobban megtanul arra már lehet választ adni.


Itthon szerint az angol a legfontosabb és utána a német.


Spanyol és francia nyelvtudást igénylő pozíciókkal nem nagyon lehet találkozni csak 1-1 adott területen, de ha éppen ott akarsz dolgozni akkor meg neked kéne tudnod melyik a jobb.


Vagy legalább leírni azt a területet, hogy egy ott dolgozó embernek lehetősége legyen felvilágosítani.

2021. aug. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ne az alapján válassz, hogy melyik lehet majd hasznosabb és melyiket éri meg elsajátítani. Azt válaszd, amelyik neked szimpatikusabb, jobban tetszik, jobban érdekel a kultúrájával stb. együtt, mert akkor ahhoz több lesz a motivációd is, szívesebben és nagyobb kedvvel, intenzitással tanulod. Szerintem ez nagyon sokat számít.
2021. aug. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

"Azt válaszd, amelyik neked szimpatikusabb, jobban tetszik, jobban érdekel a kultúrájával stb. együtt, mert akkor ahhoz több lesz a motivációd is, szívesebben és nagyobb kedvvel, intenzitással tanulod. Szerintem ez nagyon sokat számít."


A bérpapíron nem. Ha már éveket, és nem csak időt, de pénzt, energiát is beletesz valamibe hosszú időn át, akkor igenis fel kell mérni, hogy annak van-e gyakorlati haszna.

2021. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
7-es De a “bérpapíron” is csak annak a nyelvnek van nyoma, amit valóban elsajátítottál használható szinten (és az megint más kérdés, hogy a munkád vagy az életed során tudod-e ténylegesen hasznosítani). Az ehhez szükséges éveket, pénzt és energiát pedig szerintem csak egy olyan nyelvre fog valaki feláldozni, amit szeret és nem csak szenvedésként éli meg annak tanulását. Én pl. németet tanultam és soha nem vigasztalt az, hogy mennyire hasznos itthon, mennyi helyre kérik az angol mellé is stb., egyszerűen utáltam, egyáltalán nem érdekelt és ennek megfelelően hiába tanultam éveken keresztül egy büdös szót nem tudok németül. Ezzel szemben például a kínaira mindenki azt mondaná, hogy hülyeség, soha nem tanulsz meg normálisan, túl nehéz, itthon semmi szükség nincsen rá, mennyi magyarul és angolul is beszélő kínai van itthon stb., míg én nagyon szerettem és így szívesen is foglalkoztam vele, nyelvvizsgáztam és továbbra is tanulom, mert egyszerűen szeretem. Nekem ez akkor is jobban megéri, ha soha nem fogom használni a munkám során vagy mondjuk nem látszik majd meg a “bérpapíron” . Én soha semmit sem anyagi megfontolás miatt, anyagi célok miatt tanultam.
2021. aug. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy hogyan állsz hozzá valamihez, az csak rajtad múlik. Ha éhes otthon a 2 gyerek, akkor tanulnád a németet és kevesebbet hisztiznél. Hiába vagy király franciából, ha semmit se ér, és élvezed, de minek? Fontos, főleg fiatalon, hogy az ember tudatosan tervezzen, mert ott fog állni egy bölcsész papírral, 2 semmiresejó nyelvvel, meg 3 olyan hobbival, amivel a piacon se keres többet száz forintnál, mert érmeket tud verni és eladja latinul, csak pont senkinek se fog kelleni, nem lehet érte kenyeret se venni.


Én igenis megfontoltam, hogy mit és miért tanulok, és meg is lett az eredménye.

2021. aug. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Nemutolsó sorban keresek annyit, hogy most nyugodtan tanulhatok akármit, amit akarok, mert már nem kell azt mérlegelnem, hogy az alapokra és kényelemre jut-e marad-e.
2021. aug. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!