Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Itt miért beszélnek le mindenk...

Itt miért beszélnek le mindenkit a Japán nyelv tanulásáról?

Figyelt kérdés
Párszor kérdeztem itt ez ügyben de több kérdésben is látom, hogy érdembeli válasz helyett inkább csak kritizálják a kérdezőt sőt biztatás helyett meg kötözködnek vele, hogy "lefogadom hogy semmikor se tudsz majd japánul beszélni, értelmesebbet is tanulhatnál mint német.." "meg inkább a saját anyanyelveden kéne tisztességesen megtanulni" mikor nem is ez volt a kérdés...ezt így kicsit jobban kifejtette. Mikor egy rossz szavam nem volt senkihez sőt nincsenek olyan céljaim vele mint tolmács lennék, egyszerűen hobbi szinten és időtöltés miatt. Olyat kérdeztem, hogy milyen iskolát ajánlanának e célból erre érdembeli választ nem kaptam csak folyamatos kioktatást és emiatt le is töröltettem a kérdést. Miért zavar másokat és miért kell ennyire kritizálni azt aki szeretne megismerni és tanulni új nyelvet? Sőt egyik kapott választól eléggé elment a kedvem de végülis nem neki volt igaza mert törölték hamar. Már félek bármilyen kérdést itt feltenni, mert mindenhol szinte belekötnek az emberek és a kérdésre választ meg persze nem kapok csak kéretlen hozzászólásokat. Sőt ezt nem csak a japán nyelvtanulás kérdéseknél látom hanem bármilyen nyelv tanulásnál, hogy "teljesen felesleges, nincs értelme" stílusú darabok.:(

2021. okt. 4. 18:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%
#17 Amúgy most lesüllyedtél arra a szintre, amit szidsz meg ami undorító, csak, hogy visszavághass valakinek. Megérte? :D
2021. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim válasza:
33%
19.ennyi erővel aki írta azt is lehet jelenteni...ő kezdte amúgy is és felesleges mert törölve lett.
2021. okt. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim válasza:
13%

19.azért nem csak a kérdező kulturátlan csak mert vissszaszólt egy szerintem is gusztustalan válaszra


Mert csak akkor van értelme,hogyha ott élsz vagy örök hűséget ígért neked egy japán cég,ahol jól fogsz keresni és tutira felvesznek.


Illetve ha minden álmod társalogni velük.


De ez vele jár.


Tehát semmire nem mész halszagú pnanyalással.

na ezt is simán jelenthetnéd ennyi erővel...

2021. okt. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
80%

A felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani

(nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!

Kérdező elment...:(

2021. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
82%
Szegény, most hogy fog így random emberek véleménye nélkül megtanulni japánul?:(
2021. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim válasza:
42%
25.Úgy hogy nem fog ismeretlen emberek negatív véleményére hatni főleg akik ilyen gusztustalan stílusban adnak véleményt. Most kidühöngte magát de ettől még nem fog szerintem megállni.
2021. okt. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
45%

Igazat adok azoknak, akik lebeszélik a kérdezőt, hogy más nyelvet tanuljon.

Gondolom valami 15-18 év közötti "tini" aki megnézted a Narutot meg a Dragon ball-t + pár animét és most Arigatou gozejmaszu-t akar mondani, holott felesleges.


Hang alapján ha sok animét nézel, rendszeresen akkor már a beszédet megtudod tanulni alapra, meg van pár alap mondat amiket mondanak és ennyi, viszont a kanjik tanulása már más, legalább 2000-et kell tudnod (mint bármely más nyelvnél, szókincsnek hívják), hogy egy újságot kb eltudj olvasni.


Na már most nekem ez kb lehetettlen lenne mert egy apro vonallal ha továbbhúzol egy kanjit már tök más a jelentése, nekem meg a rajztudásom 0.


Innentől kezdve aki akar tanulni Japánul, hajrá, de egyrészt kevés ember sajátítja el youtuberol, másrészt egy angol,német, spanyol sokkal jobb befektetés.

2021. okt. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Spanyol xD legalább ne ilyen gazdaságilag nulla országok nyelveit javasolnák a japán helyett. A német, francia oké.

Egyébként nem igaz, hogy a japán semmit nem ér, csak megfelelő szinten kell beszélni. Nem egy embert ismerek, aki elég jól keres vele. Sógornőmnek is tavaly ajánlotta fel a cég, ha megtanul japánul, akkor sokkal több fizetést fog kapni.

2021. okt. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
34%

#27

Te kevered a kínaival. Oké van pár japán jel aminél nem mindegy 1-1 vonal mennyire hosszú például a föld 土 karakternél ha felcseréled a vízszintes vonalak hosszát akkor mást jelent.

De amúgy még a kínaiban is erős túlzás az állításod.


Abban meg van igazság, hogy lebeszélik a kérdezőt arról, hogy HOBBIKÉNT tanulja. Mert a hobbiból tanulás nem elég motiváció egy nyelvhez. Az első nehézségnél feladja a hobbitanulók 99.99%-a.

2021. okt. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
16%
Mert bunkók és primitívek, ahogy sajnos a magyarok többsége manapság. Nekem is mondogatták, hogy minek tanulok japánul, biztos egy anime fan kis 3,14cha vagyok, a Mekiben fogok dolgozni. Hát nem így lett. Nagyon jól élek köszönöm. És a többséggel ellentétben szeretem a munkámat.
2021. okt. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!