Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg végre...

Hogyan tanuljak meg végre angolul?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és eddig nem igazán sikerült…


Mindig jó tanuló voltam mindenből, a magyar nyelvtan és az angol a gyengém.

Reál tárgyakból, mindből ötös voltam középiskolában végig…


Nagyon sokat olvasok szépirodalmat, mert szeretem és érdekel, de például a helyesírásom sem fejlődik.


Egyébként magyarból közép szinten érettségiztem, hármasra…

Angolból is meg lett közép szinten a hármas, de alulról.


A hátrányát annyira nem érzem, hogy nem tudok normálisan angolul, mert nem mentem egyetemre, a szüleim vállalkozásában kezdtem el dolgozni és a munkámban nincs szükség nyelvtudásra…

De engem mégis borzasztóan zavar és nagyon cikinek is érzem.


Már óvodában is tanultam angolt, de nem tanítottak túl eredményesen, aztán később iskolában sem. Illetve gyerekként sokat játszottam videojátékokkal, a barátaim állítólag azokból tanultak meg angolul, hát nekem ez sem sikerült.


Szeretem a filmeket és sorozatokat eredeti nyelven nézni, magyar felirattal, mert jobban tetszik az eredeti színészi játék, meg így érzem azt hogy az eredeti alkotáshoz nyerek hozzáférést, stb.

A szinkron nagyon zavar és ez mindig is így volt…

Viszont ezekből sem sikerült megtanulnom angolul.


Próbáltam felirat nélkül, vagy angol felirattal is nézni, de ha komplexebb a történet, akkor sajnos elveszítem az érdeklődésemet az iránt amit nézek, mert azt veszem észre hogy nem értem.

És ilyenkor nagyon sz@r lesz a kedvem…

Ha keveset beszélnek, akkor nem szokott akkora probléma lenni, egy Walking Dead vagy Mandalorian epizódot tudok értelmezni felirat nélkül, de ennyi…


A duolingo nevű applikációt 190 nap alatt rendszeresen használtam, legalább napi félórát, de volt hogy órákat és a prémiumot.

Az egész angol részt végig csináltam és az ismétlésre is figyeltem…


Akkor kicsit jobban ment az angol abban a tekintetben, hogy írott szövegeket jobban megértettem (bonyolultabb hanganyagokat így sem).

Viszont pár hónapig nem használtam és rengeteget felejtettem azalatt.


Az a baj, hogy szeretnék majd egyetemre menni, levelezőn, munka mellett, de a diplomához kell nyelvvizsga…

Meg amúgy nem csak emiatt szeretnék tudni angolul, hanem mert ez a korosztályomban egy minimum és én magam is elég erősen kötődöm, vagy legalábbis kapcsolódom az amerikai, nyugati kultúrához.


Menjek angol tanárhoz?

Attól félek, hogy ahhoz sem elég stabil az angol tudásom.


Azon is gondolkodtam, hogy ez valamilyen részképesség zavar lehet. Vagy hogy rossz a hallásom…


Mit tudtok tanácsolni?



2021. okt. 10. 09:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Az angol tanárt tudnám javasolni, például motiválni fog a tanulásban, hogy bizonyos összeget fizettél érte, nem akarod majd, hogy kárba vesszen ez a pénz. Ráadásul a tanár személyre szabottan oktat, ad házit, gyakorol veled szóban, kijavítja a hibákat.

Hidd el, tanárnál nem számít, hogy nem érzed stabilnak a tudásod, pont ebben tud ő segíteni, nincs olyan, hogy túl kevés a tudásod, hogy egy tanár vállaljon.


Sok sikert, szuper hogy ilyen céljaid vannak!

2021. okt. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Tanulni kell. Amit leírsz, mind teljesen normális. A filmnézés, Duolingo játékos mód arra, hogy találkozz a nyelvvel, de pusztán ezekből nem fogsz megtanulni, ez nem reális elvárás. Bele kell tenni az időt, energiát, munkát, hogy tanuld a nyelvtant, tematikusan bővítsd a szókincsed, olvass-hallgass a szintednek megfelelő szövegeket, közben te magad is aktívan használd beszédben és írásban a nyelvet, akkor fogsz fejlődni, nincs mese. Hidd el, magas szintre kell jutni ahhoz, hogy értsd eredetiben hallás után a filmeket, és mindenki felejt, ha hanyagolja a nyelvet. A tanárhoz nem kell stabil tudás, pont az a lényeg, hogy segít.
2021. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
9%

középszinten, 1 szó.

angoltudás, 1 szó

angoltanár, 1 szó

reáltárgyak, 1 szó

és rengeteg vesszőhiba, amit most nincs időm kijavítani...



szerintem először a magyar nyelvtannal legyél képben, amíg nem tudod, mi a névmás,a névszó, az összetett szavak stb. addig hogy akarod egy másik nyelven megérteni?


könnyen gyorsan angolul (google, weboldal pdf leckéi) ajánlom

szalai nóra könyveit

erwin tschirner angol szókincs c. könyvét.

2021. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Én durva leszek szóval ezt így olvasd.

A te fejedben zavar van és nem is kicsi, úgyhogy ezt tedd rendbe elsőre.

Az osztályzatok amiket kapsz kb nem számítanak semmit. Ha nagyon szar iskolába mész akkor mindenből 5-ös vagy, de egy központi értékelésen 2-3-as vagy. Ha egy nagyon erős iskolába mész akkor a 3-4 as értékeléseddel egy emelt szintet kihozol 5-ösre. Így ez kb nem is releváns ilyen tekintetben. Persze, ha valami elit gimiben 5-ös vagy matekból/fizikából akkor azért ott biztos van tudás nem is kevés, de feltételezem nem ez volt...


Az emberek többsége semmilyen tárgyat nem tanul meg az oktatása során. Sem a matekot, sem a fizikát sem az angolt. Ám míg matekban, fizikában elég bebiflázni az egyenleteket középsuliban, angolból nem lehet bebiflázni angol mondatokat, hogy az lesz a TZ-ben, így annak az illúziója sincs meg, hogy tudod. Vagy tudod, vagy nem.

Szent-Györgyi Albert mondta, hogy ő a tudományokkal él. Na ez az amikor valaki fejlődik és nem az amikor megkapod a látszat értékelésed. Lehet, hogy 5-ös vagy mechanikából viszont ha ott a feladat, hogy egy daruszerkezetet kellene megtervezni azt se tudod mi van.

Ha szeretsz olvasni és olvasol is rendszeresen és mégsem fejlődsz akkor ott valami van. Szégyen nem vagy sem nekem nem a kedvenc időtöltésem magyarul olvasgatni. Angolul már izgalmasabb, de annyira nem gyatra a helyesírásom, attól függetlenül, hogy életemben ha 3 kötelezőt elolvastam akkor lehet sokat mondok. Olvass figyelmesebben, mert szerintem a te olvasásod annyi, hogy átszaladsz szemmel a dolgokon.

Ez oltás lesz:

("elég erősen kötődöm, vagy legalábbis kapcsolódom az amerikai, nyugati kultúrához"

Ez eléggé visszás kijelentés tekintve, hogy nem hiszem, hogy sokat tapasztaltál nyugatból a mindennapok szintjén. Bár ha a fogyasztói kultúrára gondolsz, akkor ebben lehet valami, de ezt veled együtt a lakosság 80%-a elmondhatja. Persze jogosan mondhatod, hogy a filmek, a zene és a youtube. Én meg azt mondom, hogy oké csak a világot ilyen tekintetben ők látják el tartalommal. Vannak ők meg a többi nép együtt. Ettől nagy kötődés nincs egyik kultúrához sem, csak ezzel találkozol a magyar mellett a leggyakrabban. Bár ha megkérdezném, hogy Amerikában mi van szeptember 6.-án akkor fejből tudnád a választ? Nem hiszem. Tehát ennyi a kötődés ehhez a kultúrához.)


Mi a megoldás? Az, hogy csinálod ahogy tudod és amennyit lehet. Minél többet. A való életben vagy tudod vagy nem.

Tanár segítségét én is igénybe venném.

2021. okt. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
42%

"és rengeteg vesszőhiba, amit most nincs időm kijavítani..."

Hogy lehet valaki ennyire fafej (meg egy sz betű), hogy arra vegye a fáradtságot, hogy ezt számolja, és még szóvá is tegye? :D

2021. okt. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Precíz, alapos, nem olyan selejt, mint te 5-ös válaszoló.


Szerencsére vannak még minőségi gondolkodású, precíz emberek.


A mostani fiatalok írásképe, szövegértése, fogalmazási készsége nulla.

Nem tudnak gondolkodni, hanyag hozzáállás jellemzi őket.


Az a baj, hogy az egyik selejt (5-ös) húzza vissza a másikat, mert ha valaki értelmes, precíz, azt megszólják!


Szánalmas.

2021. okt. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
51%

3-as vagyok.


fafej? mert megy a helyesírás, miközben nem is ebben az országban születtem, nem ez volt az első nyelvem, de jobban megy, mint egy magyaré?


meg is lehetne köszönni, hogy kijavítottam, mert megtanulhatja helyesen.

és még mindig áll, hogy aki az anyanyelvén ennyire tájékozatlan nyelvi kérdésekben, annak sokkal küzdelmesebb egy idegen nyelv megtanulása.


a lepontozás a frusztrációtok manifesztációja.

2021. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

"fafej? mert megy a helyesírás,"

Dehogy azért, hát az értő olvasás már nem megy? Azért, mert eltoltad a hangsúlyt ezen, a kérdés szempontjából teljesen lényegtelen szempont felé.


"jobban megy, mint egy magyaré"

Ilyen kijelentést normális ember nem tesz, megvárja, míg ismerőse magasztalja fel, vagy nem szól, kivéve, ha nagyképű. Az meg kilóra pont hatszor olyan fos lelki tulajdonság, mint a helyesírás, amit kifogásolsz.


"a lepontozás a frusztrációtok manifesztációja."

Nagy igazság! Namost én le lettem pontozva, gondolom, általad is, frusztráltkám, én viszont nem pontoztalak le téged, Bükkfafej. :D


Itt a kérdezőnek normális választ #1 és #2 adott. Na, azokat én fel is pontoztam.

2021. okt. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

8


igen, ismerőseim mondták, a szakmám is erősen kötődik a magyar nyelvhez, el sem tudtam volna végezni másképp.

tévúton jársz, ha azt gondolod, hogy az anyanyelvi skillek és egy idegen nyelv elsajátítása között nincs szoros kapcsolat.


amúgy meg kit érdekel, hogy te mit gondolsz normális válasznak?! ez egy demokratikus fórum, mindenkinek ugyanannyi joga van hozzászólni, anélkül, hogy a hozzád hasonlók ezt minősítenék.

2021. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az anyanyelvi skillek és egy idegen nyelv elsajátítása között szerintem is van kapcsolat, ezért is írtam a kérdés leírásában, hogy sem a magyar, sem pedig az angol nem megy jól… Annak ellenére sem, hogy olvasott és művelt vagyok.


Mivel ezt magam is beláttam, szerintem felesleges nekiállni javítgatni a fenti szöveget, amit írtam.

A kérdés szempontjából elég irreleváns…


Viszont önmagában azt megjegyezni, hogy sz@r a helyesírásom, eleve felesleges, ha erre én magam is felhívtam a figyelmet.

Ezzel nem mondtál semmi újat.


Azért is vetettem fel egyébként, hogy sem a nyelvtanulás, sem a helyesírás nem megy, annak ellenére hogy azért mindkettőt próbáltam már fejleszteni, mert amúgy az is lehet, hogy valamilyen részképesség zavar áll a háttérben…

Ezt is írtam.

De nem tudom amúgy, hogy van e ilyen jellegű…


#4.

Az érettségi egyébként központi értékelés, van olyan reáltárgy amelyből az emelt érettségim megközelítette a 90 százalékot…


Egyébként köszi a válaszokat!

2021. okt. 10. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!