Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő lenne megtanulni...

Áki:) kérdése:

Mennyi idő lenne megtanulni A/2-es német nyelvtudást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőmmel kiszeretnénk menni Ausztriába dolgozni, de szeretnénk megtanulni németűl legalább A/2-es szinten. Szerintetek kb. mennyi idő(hónap) lenne eljutni arra a szintre?

Magántanárral történne.

Mindketten nagyon igyekeznénk és minden energiánkat rá szánnank.


Előre is köszönöm a válaszolat! :)


Ui.:50 óra elegendő lehet?



2021. nov. 9. 01:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
50 óra? Mármint 50 óra a magántanárral, és persze azon kívül még tanulgatnátok, ugye? Mert akkor szerintem igen. Ha igyekeztek, figyeltek, naponta tanultok és segítetek egymásnak, szerintem egy 3-4 hónap alatt elérhettek olyan szintre, hogy alapvető beszélgetéseket folytassatok kb bármiről.
2021. nov. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

50 óra egész jó és nagyon örülök, hogy tanár segítségét is kéritek. De nektek is rengeteget kell még ehhez hozzátenni, a magántanár nem lesz elég. Német szövegek, rádió, sorozat, oldalak stb.

Én a gutefragen nevű oldalon szoktam "gyakorolni" ( www.gutefrage.net ). Ugyanolyan, mint a Gyk csak németül :D

2021. nov. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Párom kb 40 óra nyelvtanulással (nulláról! tanárral) vágott neki Németországnak. Annyira elég volt, hogy "ne adják el"... mondjuk az viszont szomorú volt, hogy ezzel ő volt a legjobb németes a brigádban :/
2021. nov. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nalam a2 4 honap heti 2 oraval tehat sinan elerhetö
2021. nov. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

2 hónap alatt simán, azzal már nem "adnak el".

Alap szókincs + nyelvtan.

Továbblépni erről a szintről viszont nem egyszerű, de mindenképpen megéri belefektetni időt, és persze pénzt is. Plusz sokkal-sokkal jobban fogjátok érezni magatokat, ha legalább alapszinten beszélitek a nyelvet, és a főnökség is díjazza. Mellesleg később, jobb pozicióba is így tudsz kerülni. Sok sikert!

2021. nov. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
50 órában lehetséges, igen. Én is pont ennyi óra után mentem ki. A2-B1 közti tudást sikerült elérnem így. Egyelőre minden szuper. Tudok telefonálni, ügyeket intézni, beszélgetni stb. Hosszabb távra persze ennél sokkal több kell.
2021. dec. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!