Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már 3-jára buktam meg a...

Már 3-jára buktam meg a nyelvvizsgámon, mit tegyek?😭

Figyelt kérdés

Angol B2


Teljesen elvette a kedvem az egésztől.. És ráadásul az a legbosszantóbb, hogy mind a kettő 57% lett.. Az előző is meg a mostani is. Az első nyelvvizsgám az sokkal régebben volt, az még a 50-et sem ütötte meg..


A szóbeli elsőre meglett 94%-os eredménnyel, csak az írásbelivel szenvedek itt..


Valakinek van valami tanácsa vagy tippje az írasbelikkel kapcsolatosan?🥺



2021. dec. 10. 17:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Tuzz ki egy dátumot. Mondjuk május. Jelentkezz 3-4 nyelvizsgára. 1 hónap alatt a 4 vizsgáról csak sikerül egy. (én is így csináltam. Egy hónapon belül írtam origo, BME, telc, euroexam nyelvizsgát. Lett két sikeres szóbelim és egy írásbeli.
2021. dec. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A 94% meg az 57% között azért nagyon nagy a különbség, emiatt én első körben nem a tudásodban keresném a probléma forrását.

Más, iskolai tantárgyaknál is van ekkora különbség a szóbeli és az írásbeli feleleteid között?

Olvasott magyar szöveg értése mennyire megy a hallott szöveghez képest?

Milyen az írásod külalakja? Lehetésges, hogy nem tudták nyelvvizsgán kibetűzni az írásod?

Milyen a helyesírásod?

Diszlexia, diszgráfia?

2021. dec. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni gyakorlásnál hány %-okat szoktál elérni?
2021. dec. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Érdekes módon nem, semmi probléma nincsen. Az írásom külalakja pedig nekem a legszebb az egész suliban kb.


Helyesírásommal sincsen probléma, szövegértések is jól mentek nagyjából. Már leérettségiztem, mindenem erős 4-es, a szakmai emeltem meg 5-s.


Az angol nyelvtan az ami nagyon nem megy valamiért, de ez a nyelvvizsgán nem ér sok pontot.

2021. dec. 10. 18:10
 5/22 A kérdező kommentje:
Otthon mindig 60-70% közöttiket csináltam.
2021. dec. 10. 18:10
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem rosszindulatból, de az nagyon nem elég... 60%-ot kell elérni hogy meglegyen a vizsga, tehát olyan szintre kell felkészülnöd, hogy stresszhelyzetben, mikor az ember teljesítménye nem maximumon van, akkor is kényelmesen meglegyen. Ha nem tudsz otthon 80% körüli eredményt produkálni, akkor többet kell készülni. Önmagában hiába mész el vizsgázni újra és újra, attól még nem lesz jobb.
2021. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Melyik centrum vizsgája volt ez?
2021. dec. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Voltál tanárnál ? Aki kifejezetten arra a nyelvvizsgára készít ? Lehet csak hiszed azt, hogy nagyon közel vagy, és folyton ugyanazokat a hibákat koveted el irasban, ezert megbuksz. Bementel már megnézni a kijavitott dolgozatot ?
2021. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
Grammar in use című könyv nekem anno sokat segített. Hátha
2021. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9%

3-ára!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Bukott diák

2021. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!