Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Már 3-jára buktam meg a...

Már 3-jára buktam meg a nyelvvizsgámon, mit tegyek?😭

Figyelt kérdés

Angol B2


Teljesen elvette a kedvem az egésztől.. És ráadásul az a legbosszantóbb, hogy mind a kettő 57% lett.. Az előző is meg a mostani is. Az első nyelvvizsgám az sokkal régebben volt, az még a 50-et sem ütötte meg..


A szóbeli elsőre meglett 94%-os eredménnyel, csak az írásbelivel szenvedek itt..


Valakinek van valami tanácsa vagy tippje az írasbelikkel kapcsolatosan?🥺



2021. dec. 10. 17:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%
Egy dolgot tudok ajánlani ami nagyon jó és teljesen ingyen van. Az euroexam minden évben csinál próbavizsga turnét, tele van a weboldaluk gyakorló feladatokkal és mindennel ami kellhet egy jó euroexam nyelvvizsgához. A honlapukon megtalálsz mindent.
2021. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó vagyok. Kifelejtettem valamit, a nyelvvizsgák előtt az euroexam tart keddenként 4 hétig egy ingyenes zoom-os felkészítőt is.
2021. dec. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Telc-en voltam az utolsó 2 alkalommal, először meg Pannonon, de az nagyon nem jött be.


Az első Telc nyelvvizsga előtt (2021. aug) voltam egy 3 hetes felkészítőn, ahol gyakoroltuk a telces feladatokat. Ezután lett meg a szóbelim elsőre, az írásbelim sajnos nem.

2021. dec. 10. 22:56
 14/22 A kérdező kommentje:

Igen igen, szerintem most egy ideig hagyom ezt, és fejlesztem magam amennyire csak tudom. Persze mindenki nyomta nekem, hogy de menjél menjél folyamatosan, mert akkor nem jössz ki a gyakorlatból és a feladatokból stb stb. Sőt, ha őszinte akarok lenni, az utolsóra sem azért mentem mert hű de éreztem még akadtam menni :)


Köszönöm a válaszokat!☺️

2021. dec. 10. 22:59
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem, nem tudtam elmenni megnézni a válaszokat, csak Budapesten lehetett/lehet megnézni, én meg nagyon messze lakok tőle :(
2021. dec. 10. 23:02
 16/22 A kérdező kommentje:
*meg akartam menni
2021. dec. 10. 23:03
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
nézd, nem fog tetszeni, de ha odahaza is csak 60-70 százalékra írod a felmérőt, akkor neked nem nyelvvizsgafelkészítő kell, hanem nyelvóra, hogy megtanulj angolul. és ezt most tényleg nem bántásból, de nagy különbség van aközött, hogy adott szinten bizonyos feladattípusra tréningezel, meg aközött, hogy elérsz adott szintet.
2021. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
23%

Szia,


Történetesen angol nyelvtanár vagyok, aki több, mint 10 éve nyelvoktatással foglalkozik.


Sajnos tudni kell azt, hogy a nyelvvizsgázás és a nyelvoktatás egy üzlet is, s így tisztába kell lenni azzal, hogy a teszt javítói nagyon is nézni fogják, hogy hol/miért/mibe lehet belekötni, bármilyen alapon is. Ha minél többen buknak meg, akkor minél többen fognak valószínűleg eljönni újra vizsgázni.


A nyelvvizsga felkészítő általában csak abban az esetben működik, amikor már a diák a B2-es szintnek többnyire megfelel a tudása. A nyelvvizsga felkészítő igazából csak arra jó, hogy az emberek bizonytalanságát elnyomja és hogy megismerjék a nyelvvizsga struktúráját.


Érthető, hogy elment egy kicsit a kedved tőle, de ne add fel! Bármilyen más vizsgád ha lesz az életben, akkor is újra, és újra, és újra, és újra kell próbálni. Orrvérzésig.

2021. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Nincs nyelvérzéked
2021. dec. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hülye ötlet, de sok nyelvvizsgaközpontnál a komplex vizsga esetén a két rész átlaga kell 60%, önállóan 40 elég.

Én megpróbálnék utánajárni, hogy ilyen esetben valahol nem elég-e a 40%?

2021. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!