Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt lehetséges alapfokr...

1 év alatt lehetséges alapfokra eljutni spanyolból?

Figyelt kérdés

Autodidakta módon napi 1-1,5 h-ban (nyári szünetben értelemszerűen több időben) el lehet jutni 1 év alatt alapfokú szintre? Angolból B2-es szinten vagyok jelenleg ha ez számít.

Köszi előre is.



2022. márc. 4. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Simán.
2022. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen lehet, de foglalkoznod kell vele folyamatosan.
2022. márc. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat.
2022. márc. 5. 19:52
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, viszont én elmennék egy tanfolyamra. De nem Katedra szintűre... Heti 2 alkalom bőven elég lenne. Igazából csak azért, hogy legyen valaki akivel kommunikálsz és gyakorlod is a nyelvet.


Saját példámból tudok kiindulni: az angolt 10 évig tanultam, szeretem is, írásban konkrétan majdhogynem perfekt vagyok nyelvtani szempontból. Viszont mivel igazán sosem beszéltem angol anyanyelvűvel élő szóban vagy éppen mással aki szintén ezt a nyelvet "űzi", dadogok. Nem jönnek a szavak, a kiejtésem borzalmas és teljesen leblokkolok ha élő szóban kell megszólalnom.


A németet bár csak autodidakta módon tanultam, de német nyelvkörnyezetben, rá voltam kényszerítve arra hogy beszéljek, így bárkivel elcsevegek németül, ráadásul volt aki megkérdezte, hogy stájer vagyok-e, mert a kiejtésemből arra asszociál. Mondtam, hogy nem, én magyar vagyok :D


Na szóval ezzel csak azt akartam mondani, hogy fontos a kiejtés gyakorlása, amit viszont nem tudsz otthon egyedül gyakorolni. Ott nem fog senki visszakérdezni, nem jönnek "váratlan" kérdések, nincs semmi amit instant kell lereagálni élő szóban. Pedig ez fontos lenne, hiszen mégiscsak beszélni is illik egy adott nyelvet, nem csak írni.

2022. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!