Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek elég lenne csak...

Szerintetek elég lenne csak angolul megtanulnom?

Figyelt kérdés

Angolból és németből is csak az alapok vannak meg.


Elhatároztam 1 hónapja kb. hogy angolul megszeretnék tanulni, mindenképpen a C1-es szint lenne a cél belőle a jövőben. Napi 60 percet tanulom már 1 hónapja.


Viszont most elgondolkodtam azon, hogy az angol kevés lehet manapság, a németet is érdemes lenne mellette tanulni, és találtam is egy nagyon jó weboldalt, ahol németet lehet tanulni, tematikusan össze van szedve minden, A1 szinttől C1 szintig nagyjából lefed mindent, bár sok pénzbe kerül.


Viszont a németet csak napi plusz fél órában tudnám tanulni, ráadásul biztosan keverném az angollal is. Illetve arra gondoltam, hogy ezt a plusz fél órát ennyi erővel fektethetném az angolba is.


Mert ha belegondolok, akkor a jövőben az angol az, amit többen fogok használni inkább, a németet szerintem kb. használni sem fogom, így abba sok értelme nem lenne időt fektetni szerintem.


Nektek mi a véleményetek? Szerintetek a mai világban elég csak angolul jól tudni?


Köszönöm.


2022. máj. 12. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"a németet szerintem kb. használni sem fogom"

Ezzel meg is választoltad a kérdésed.

2022. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Aki külföldön beszél németül, az beszél angolul is. Csak nálunk van ez a választási lehetőség, hogy angol vagy német. Mindenhol máshol az angol a prioritás. A németek is beszélnek angolul. Szóval, ha megvan az angol C1 és utána még sok szabadidőd van és szeretnél más nyelvet is tanulni, akkor oké, de az angol helyett semmit nem éri meg.
2022. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy az angol kezd világnyelvé válni. Viszont, angolul szinte mindenki tud, az nem kuriózum. Ha az a célod, hogy külföldön megértesd magad, elég lehet. De ha a munkavállalás a cél, többre mész, ha más nyelvet is tudsz.
2022. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!