Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet egyetemen elkezdeni egy...

Lehet egyetemen elkezdeni egy másik nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Anglisztikára mennék az EKE-re és nekem nagy vágyam megtanulni franciául vagy kínaiul. Lehet az alapoktól kezdve nyelvet tanulni?

2022. jún. 10. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem anglisztikán nem. Csak az olyan szakoknál lehet, amiknél valahogyan kapcsolódik az adott szakhoz. Pl kereskedelem és turizmus
2022. jún. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
*turizmus -vendéglátás, bocsánat
2022. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
BMEn fel lehet venni a nyelviskola tárgyaibol x darabot, igy itt siman. Lehet nalatok ks van hasonlo opcio.
2022. jún. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Egyetemfüggő, hogy van-e kezdő nyelvtanulási lehetőség, ha van milyen nyelvekből, és ingyenes-e. Az EKE honlapján olvass utána, vagy tőlük kérdezd meg.


[link]

2022. jún. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk (nem EKE) lehet tanulni a "nagyobb" európai nyelveket (angol, német, francia, spanyol) telejsen kezdő szintről, ingyen. Persze mindezt a saját szabadidődben, nem számítják be a tanulmányokba semmilyen formában.
2022. jún. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%
Másik egyetemen tanulok (PTE) és nálunk több idegen nyelvet (pl. francia, portugál, horvát, kínai - ez a Konfuciusz Intézet, lengyel) is fel lehet venni szabadon választott tárgyként (nekem 10 kredit szabadon választott tárgyat kell teljesítenem, de pár százalékkal túl is lehet lépni, én is mindig nyelvkurzusokat szoktam felvenni mert szerettem volna nyelvet tanulni és tök jó, hogy így még kredit is jár érte), illetve vannak hallgatóként kedvezményesen elvégezhető nyelvtanfolyamok is az egyetemen (pl. orosz, angol, német, de egyszer japán is volt). Az EKE-t nem ismerem, de meglepődnék, ha nem lennének hasonló lehetőségek. Illetve ez is egyetemfüggő, hogy hol mi a választék, de anglisztika szakosként lehet minort (kvázi egy kisebb szak, mellékszak vagy minek nevezzem) végezni és egyes egyetemeken van lehetőség egy olyan másik nyelvszak felvételére, aminek a nyelvét még nem beszéled (mondjuk szerintem ez inkább kisebb nyelveknél jellemző, amik esetében a felvételihez sem kell előzetes nyelvtudás pl. nálunk minden nyelvi minorhoz kellett nyelvvizsga vagy volt felvételi elbeszélgetés az adott nyelven).
2022. jún. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Ja és annyit szerettem volna még hozzátenni, hogy a nyelvi kurzusoknál (a szabválok) azért néha szokott lenni pár probléma. Például én már többször jártam úgy, hogy nem volt meg a kurzus indításához szükséges létszám ezért nem indult vagy pont ellenkezőleg nem maradt szabad hely, nem tudtam felvenni. Valamint nálunk ezek nem elérhetőek minden nyelvből, minden szinten, tehát limitált meddig tudsz eljutni (inkább kezdő kurzusok vannak). Illetve azért hallottam olyan tapasztalatokat és nekem is volt ilyen órám, hogy nem túl hatékony, lassan haladnak stb., mert néhány tanár és hallgató is inkább ilyen "alibi" kurzusnak fogja fel a tárgyat, amolyan "ismerkedés a kultúrával" stb. Viszont ettől függetlenül van, ami teljesen jól működik és némelyikkel én is abszolút elégedett voltam.
2022. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hippodrom ***** válasza:
100%

[link]

Szabadon választható tárgyként.

2022. jún. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!