Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg otthon...

Hogyan tanuljak meg otthon angolul?

Figyelt kérdés
Mondhatjuk, hogy a jelenlegi tudásom szinte nulla. Azért egy nagyon kevés ragadt rám már, de vehetjük úgy, hogy teljesen kezdőként szeretnék megtanulni legalább egy alap szinten. Tudtok bármi jó ötletet? Applikáció, weboldal vagy bármi módszer érdekelne amivel viszonylag gyorsan tudnék tanulni.
2022. júl. 10. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Oxford című tankönyvet ajánlom. Ha megengedheted magadnak, szerintem magántanárral járnál a legjobban. Nekem is ilyen módon sikerült valamivel több, mint egy év alatt középszinten sikeresen nyelvvizsgázni
2022. júl. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Telefonos applikációk: Duolingo, Memrise

Nekem a Duo nagyon sokat segített.

A tankönyvet illetően csatlakozom az előttem szólóhoz. Bár én nem használtam a könyvet, viszont sok jót hallottam róla. (Az uncsi tesóm is csupa jót mondott róla, és neki már C2-es nyelvvizsgája van.)

Egyébként ha bemész pl. a Libri könyvesboltba vagy neten rákeresel az oldalukra itt is egy csomó jóféle nyelvkönyvet találhatsz. Mondjuk ha személyesen mész be a könyvesboltba az azért jobb, mert bele is nézhetsz a könyvbe, áttanulmányozhatod és úgy nyilván könnyebb eldönteni, hogy érdemes e pénzt kiadni rá.

A nyelvtanár sem rossz ötlet amúgy, viszont nem lehetetlen anélkül sem. Az angol egy egész könnyedén tanulható nyelv, amihez nem feltétlen szükséges tanár. Én is autodidakta módon tanultam az angolt és nekem bevált.

Emellett érdemes sok angol szinkronos filmet nézni, hogy fejlődjön a hallásértésed. Az elején lehet, hogy nagyoj rossz lesz, ugyanez a helyzet a kiejtéssel is egyébként, de egy idő utáj megfogod szokni hidd el.

És a szókincs tanulásra nagyon figyelj oda. Az fontos, nagyon. Minél gazdagabb szókinccsel rendelkezel, annál könnyebben, illetve választékosabban tudod kifejezni magad.

Emellett fontos még, hogy tudj jó sok kifejezést is. Erre is vannak könyvek, de ha csak beírod gugliba, hogy angol kifejezések akkor is kidob egy csomót.

Az interneten egyébként egy csomó mindent találhatsz ezzel kapcsolatban.

Nos, nem tudom, hogy mennyit segítettem ezzel, de azért bízom benne, hogy hasznos lesz számodra az írásom. :D

2022. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A Tanár jelenleg nem opció, mindenképp egyedül szeretném egyelőre. A többi tippet köszönöm, megfogadom.
2022. júl. 10. 22:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Okés, örülök, ha segíthettem.
2022. júl. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az A. J. Hoge-féle Effortless English vált be. Csak hallgatnod kell a telefonodon miközben éled az életed, közlekedsz, sportolsz, és a kérdésekre nagyon egyszerű, gyors válaszokat adni.

Mellesleg maguk a sztorik, amiket elmesél, segítenek a hatékony tanulásban, és nagyon vidámak is.


Ingyen is megszerezhető az anyag a torrent áruházból, állítólag...

2022. júl. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
#3: Biztos nem fogsz örülni annak, amit írok, de kezdő szinten angol tanulásához mindenképpen kell a tanár vagy tanfolyam. Ugyanis enélkül nem lesz, aki visszajelzést adjon a kiejtésed hibáiról és kijavítsa azokat. S ha hibás kiejtés rögzül benned, azt utólag szinte lehetetlen korrigálni. Jó eséllyel röhejesen fogsz beszélni. De nemcsak a kiejtésedet, hanem a nyelvtani és stiláris hibákat is kell valaki, aki kijavítsa, korrigálja. A produktív nyelvi készségek tanulása tanár vagy tanfolyam nélkül szinte lehetetlen, és egyben nagyon rizikós, mert hibás kiejtési, nyelvtani és stiláris sémák rögzülhetnek benned. Gyűjts pénzt tanárra vagy tanfolyamra, s csak ezután kezdj az angol tanulásába, azt ajánlom. Különben nagy eséllyel siralmas eredménnyel fog járni az összes erőfeszítésed. Nem túl kellemes élmény ám, ha az embert megmosolyogják, amikor szánalmas módon megszólal angolul mondjuk egy állásinterjún.
2022. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm a tanácsot abszolút igazad van, viszont egyelőre nekem az lenne a cél, hogy az írott angol egyszerű szöveget megértsem a többi ráér.
2022. júl. 12. 11:54
 8/10 anonim ***** válasza:
2022. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8. Szuper, köszönöm.
2022. júl. 13. 01:00
 10/10 anonim válasza:
Duolingo, esetleg a Xeropan is segíthet.
2022. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!