Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Vannak jó német könyvek,...

Vannak jó német könyvek, filmek, sorozatok, amik segítenek felkészülni egy B2es nyelvvizsgára? (filmeknél elérhetőséget is küldjetek légyszi, mert amiket találtam, azok csak Netflixen vannak fent)

Figyelt kérdés
Nem tudtam rendesen megfogalmazni a kérdést, mert mindenbe "belekötött" az oldal😅 Tudom, hogy vannak, de légyszi ha ti ismertek jókat, akkor a címüket is küldjétek el😂

2022. júl. 13. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nemet közszolgálati adók mediatárában rengeteg műsort, sorozatot találsz amiket tudsz online nézni.

Mediathek.ard.de

2022. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Ha van előfizetésed valamilyen streamingszolgáltatónál, ott érdemes egyébként valamit megnézni. (Amúgy meg maradt a torrent)

Youtubeon (egyiket sem nézte meg vagy próbáltam ki) vannak csatornák, amik német nyelvtanulóknak lettek kitalálva.

https://www.youtube.com/watch?v=udD0jn05YiA&list=PL5113EDF7E..

https://www.youtube.com/watch?v=egtcVnDSRFc&list=PLnjXKcnqzd..

Ezek többnyire rövidek is.Van felirat, ki-be kapcsolhatod.

Én egyszer kezdtem el valami nyelvtanulásra fejlesztett komédiát nézni szintén youtubeon, de annyira rossz volt, hogy nem bírtam nézni. Inkább kerestem valamit, ami érdekel, akkor is, ha sokkal többet kellett hozná szótáraznom.

2022. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Horváthné Lovas Márta Német nyelvtani gyakorlatok könyve nagyon jó a nyelvtanhoz.

Szóbelihez a 105 Präsentationen című könyv szuper.


Hallott szövegértéshez igazából kis túlzással bármi jó, én sok podcastot hallgattam YouTubron, vagy netflixen van a dark című német sorozat, az is jó.

A levélíräshoz viszont jó lenne találnod valakit aki tud segíteni a javításában. De ha szeretnéd én is szívesen segítek, végzős germanisztika szakos hallgató vagyok. :)

2022. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!