Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet válasszam?

Melyik nyelvet válasszam?

Figyelt kérdés

Már 7 éve tanulok németet, jövőre fogok nyelvvizsgázni középfokon. Angolt idén kezdtem, de nem igazán szeretem, számomra logikátlanok a rövidítések, a kiejtés, stb. A német áll közel hozzám, ezért azt szeretném tovább tanulni és mellé egy olyan nyelvet, ami jobban érdekel, az angolt meg megtanulnám iskolán kívül. Melyik nyelvet válasszam második(vagyis harmadik) idegen nyelvnek?

A lehetőségek: orosz, spanyol, olasz. Oroszul régen meg akartam tanulni, amikor főleg orosz zenét hallgattam, de az, hogy a ciril abc-t is meg kéne tanulni, kicsit visszatart. Az olaszt azért tanulnám, mert olasz a kedvenc zenekarom, de nem tudom, hogy bárhol is hasznosítani tudnám-e majd. A spanyol csak simán érdekel, és azt elég sok helyen beszélik is.

Távolabbi tervem, hogy hol szeretnék élni, dolgozni, nem nagyon van még.



2022. aug. 8. 13:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
51%

9. "Ahol kötelezően elő van írva például vendéglátás vagy nagy vállalatoknál viszont az átlag nem vagy nagyon rosszul beszél angolul"


Aha. És felvesznek szerinted nyaralóhelyen egy olyan pincért a spanyol riviérán dolgozni, aki nem tud angolul... leülhetsz, egyes.

2022. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Dettó ugyanígy voltam. Német volt az első nyelvem, szerettem, jól ment, az angol meg az általad írt okok miatt szintén nekem sem ment, nem szerettem. A számítógépen meg elvoltam azon a szinten, amit felszedtem a netről, filmeket is egész jól megértettem, de ennyi. Nagyban meghatározza a munkahely, pályaválasztás, hogy mire lehet szükséged, nyilván ezzel nem tudsz még kalkulálni, de egyébként is sosem lehet tudni, hogy hová sodor az élet. Nagyon nagy átlagban nézve a spanyol, esetleg francia jöhetne szóba. Orosz kérdéses számomra. VISZONT!!! 25 évesen a munkámhoz nagyon kellene egy stabil angol középfok, inkább felsőfok. Nem fogok tudni jól kereső állást kapni addig, amíg nem tanulok meg normálisan. Lett ugyan angol középfokom is, de pocsékul sikerült megtanulnom, épp, hogy a papír meglett. Senkit nem érdekel a németem, de az érettségi-nyelvvizsga óta teljesen kiestem abból is. Tudom, hogy nem szereted az angolt, átérzem maximálisan :( De erre lesz elsősorban biztosan szükséged, bárhová is visz az élet :( Kérlek, tegyél meg mindent a saját érdekedben az angolért, ne járj úgy, mint én :( A többi ráér akkor, ha már az angol jól megy!
2022. aug. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
65%
És nem, kötelezettségek, munka, egyéb tanulás mellett nem lesz arra időd, hogy még az angolt is csak úgy tanuld. Nekem a német szintfenntartására sem maradt elég energiám. Meg eleve honnan tanulnád az angolt meg? Hacsak a szüleid nem pénzesek és nem rúgdalnak el kötelezően magánórára heti szinten, nem fogod tudni az angolt egyedül megtanulni, pont azért, mert ahogy te is mondod, logikátlannak érzed, nem érted. Úgyis azt csinálsz, amit akarsz, de hidd el nekem, hogy meg fogod bánni, ha nem az angolt viszed el egy legalább középfokra, magabiztosan.
2022. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

“A némettel sem mész semmire csupán ez az ország az összeszerelő üzeme nekik ezért tűnik fontosnak...”


Ritka idióta, aki ilyet ír

2022. szept. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Európában a német van olyan fontos, mint az angol. Rengeteg állás van ilyen nyelven, nemcsak gyári. Ez baromság. A legélhetőbb országokban is németül vagy azzal rokon nyelven beszélnek. Nehogy abbahagyd a tanulását.


Sokan mondogatják, hogy oroszt érdemes, milyen jó befektetés, de ez közel sem ennyire igaz. Arra a kb. 20 - 30 állásra van elég ember. Eleve sok orosz - magyar félvér élt itt, most meg jönnek az ukránok is. Túl nagy a konkurencia.


A spanyolt igaz, hogy sok helyen beszélik, de azt nem bírja felfogni a sok hülye, aki erre hivatkozik, hogy ezek többsége veszélyes és / vagy gazdaságilag nem túl jelentős ország. Most őszintén, hány magyar megy ki Mexikóba, Dél-Amerikába dolgozni ? Még nyaralni is kevés. USA-ba sem lehet könnyen kiköltözni, bár ott is inkább a déli területeken beszélnek spanyolul. Európában maradva Spanyolország sehol nincs mondjuk Olaszországhoz képest.


Egyébként meg az olaszt sem csak Olaszországban beszélik. Például Svájc egy részén is. Magasabb a népessége, ergó többen beszélnek olaszul, mint Spanyolországban spanyolul. Gazdaságilag is jelentősebb. Sokkal több kapcsolatunk van vele. Nem egy olasz cég van Magyarországon, de más európai országban is.

2022. szept. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!