Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tanuljak meg angolul 27...

Hogy tanuljak meg angolul 27 évesen újrakezdőként?

Figyelt kérdés

Magamtól úgy építeném fel, hogy:

- angol podcastot hallgatnék

- valamilyen érdekes könyvet olvasnék angolul és az ismeretlen szavakat kiszótáraznám

- Dohár Péter Kis angol nyelvtan könyvból tanulnám az valóban szükséges nyelvtani részeket.


Szerintetek miként kellene belekezdenem ismét?


Egykor voltam középszinten, van is nyelvvizsgám, de azóta nagyon sokat felejtettem.


Előre is köszönöm a segítséget.



2022. aug. 16. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pár példa:


- D. H. Howe: English Today tananyagot ajánlom, ami 4-5000 szót tanít meg a nyelvtannal együtt. Hátha a könyvtárból be tudod szerezni, hanganyaggal együtt!

- BBC Learn English: Follow me (youtube).

- English Today Video Course (youtube).

- A beszeljangolul.com anyagai.

- Hagyományos tanulás: Öt év - öt nyelv, angol tanulási segédlete (google) + angol könnyített olvasmányok (google).


Kommunikációs részt vagy önmagaddal beszélgetve, de inkább csoportban vagy anyanyelvű emberrel érdemes.

Ha a hagyományos nyelvtanulást választod, a nyelvtant tekintve érdemes magántanár segítségét igénybe venni, ha elbizonytalanodnál.

2022. aug. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milliók tanulnak meg tanfolyamon, az miért nem jó? Az újrakezdőkkel az a baj, hogy azt hiszik, tudnak valamit. Ragaszkodni kéne a tényekhez, hogy szinte semmit.
2022. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok súlyos pénzeket kiadni felesleges tanfolyamokra..
2022. aug. 16. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Gimis voltam, francia szakos. Szükségem volt anyanyelvű tanárra. Beiratkoztam a Francia Intézetbe. Egy csoportban tanult velünk egy 75 éves bácsi, aki a háború alatt francia fogságban volt, fel akarta eleveníteni a tudását, mert turistaként vissza akart menni, hogy mielőtt meghal, még egyszer lássa azokat a helyeket.
2022. aug. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Szerintem elöbb tanuld meg annak a 3-4 igeidönek az alakját amit 90%-ban használnak, mindegyikhez írj pár példamondatot.

Ezek után lesz egy stabil “nyelvtani képed” amit a szavak kicserélésvel át tudsz alakítani, utána jöhet a sok szó, kiegészítve szépen a többi nyelvtani formával, nekem minden nyelvre összejön ez.

2022. aug. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarok súlyos pénzeket kiadni felesleges tanfolyamokra."

De nem felesleges, előtte írtam, hogy az újrakezdő csak azt hiszi, bármit tud.

2022. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!