Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy átlagos képességű ember...

Egy átlagos képességű ember szorgalommal el tud jutni addig, hogy felsőfokú nyelvvizsgát tegyen?

Figyelt kérdés
2022. okt. 23. 13:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Napi 10 szóval (átlagos képességgel ez lehetséges) egy év alatt 3650 szót meg lehet tanulni. Felsőfokhoz kell 15000 szó, ez becslésem szerint 4-5 év. Úgyhogy ennyit a szókincsről.

Persze még ott a nyelvtan és a gyakorlás is, amiből a gyakorlásra sok időt kell fordítani. Mint zongoratanuláshoz.

2022. okt. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
15000 szó szerintem nagyon sok, még felsőfokhoz is. (Én írtam, hogy van két felsőfokúm.) Próbáltam utánanézni a szókincsnek és ez kb. egy anyanyelvi passzív szókincse. Meg aztán kérdés, hogy milyen szavakat tud az ember. Tudhatok én olyan szavakat is amelyeket soha nem kell használnom. (Pl. az autóalkatrészeket hiába tanulom meg ha egy nyelvvizsgán nem igazán fordul elő. (Plusz sok nyelvben ragoznak az egynek vagy többnek számít? Vagy ha elszámolok 15000-ig akkor már megvan a 15000 szó?) Nekem az a véleményem, hogy teljesen felesleges számolni a szókincset.
2022. okt. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

#11


Napi 10 szót egy átlagos képességű embernek szerintem lehetetlen megtanulni. Na nem azért, mert nem tudna 1 nap alatt rögzíteni 10 szót, hanem azért, mert a nagy rohanás rohanásban kopnak a korábbi szavak. Elérkezik az 1000. szóhoz, de az első 200-at már el is felejtette, a 3-500 szóanyag kb. felére emlékszik, és a 600-1000 szócsoport él élénken az emlékezetében.


Ha 1 év alatt meg lehetne tanulni közel 4000 szót, az azt jelentené, hogy az emberek túlnyomó többsége a 100-as IQ-val B2 nyelvvizsgát szerez.


Butaság.


Ha egy év alatt rögzül 2000 szó (B1 szint) már az is nagy dolog.

2022. okt. 23. 22:24
 14/20 anonim ***** válasza:

"Na nem azért, mert nem tudna 1 nap alatt rögzíteni 10 szót, hanem azért, mert a nagy rohanás rohanásban kopnak a korábbi szavak. Elérkezik az 1000. szóhoz, de az első 200-at már el is felejtette, a 3-500 szóanyag kb. felére emlékszik, és a 600-1000 szócsoport él élénken az emlékezetében"


Ezért kell folyamatosan használni a már megtanult szavakat: olvasni, hallgatni, filmezni, beszélni stb. Hogy folyamatosan visszatérjenek a szavak. Angolul a good morningot vagy a thank you-t sem azért tudod mert bemagoltad egyszer rég, hanem mert rendszeresen hallottad. Azokat a szavakat amiket az ember nem használ elfelejti. És ha valaki használja a nyelvet nem csak bemagolja akkor nem akkora ördöngösség eljutni felsőfokra.

2022. okt. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Tehát tanulni az új szavakat + újraismételni a régit = 1 év alatt közel 4000 szó?
2022. okt. 23. 23:52
 16/20 anonim ***** válasza:
14 vagyok, ha használod rendesen a nyelvet, tehát nem csak felírod a szavakat és bemagolod akkor rengeteg szó meg fog maradni. Nem elég csak bemagolni és ismételgetni mint egy papagáj. Az olvasás, filmezés rengeteget tud segíteni. Egy idő után vissza fognak jönni ugyanazok a szavak, plusz érdemes a szintednek megfelelőt keresni. Az agy kapcsolatokat keres a dolgok között, ha megtanulsz egy lista szót, amit utána sehol nem látsz, sehol nem használsz el fogod felejteni. Én nyelvszakos voltam, első évben rengeteg szót kellett megtanulni. Olyanokat, amiket soha az életben nem kellett használnom. A tizedére sem emlékszem. Ellenben azokra igen, melyeket folyamatosan használtam, hallottam, láttam. Az hogy mennyi idő alatt mennyi szó nem tudom, soha az életben nem számoltam a szavakat azt se tudom mekkora lehet a szókincsem.
2022. okt. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A gyakorlás amellett, hogy segít elsajátítani a készségeket, segít megőrizni a szókincset is. Például ismétlés során beosztod, hogy mely szavakkal mondasz egy-három mondatot, és akkor nem hullanak ki a memóriádból. A ragozott alakokat ne számítsuk külön szónak, hiszen tanulsz nyelvtant.

Mely szavakat? Ehhez vannak szótárak. A tematikus csoportosítást ajánlom, de kitalálhatsz történeteket is.

2022. okt. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Értem amit mondtok, bár ezt a napi 10 szavas megoldást akkor sem tudom elfogadni egy átlagos képességű ember esetében.


Az új szavaknak ülepednie kell, ha valaki pedig olyan gyors tempóban tanulja az új szavakat, hogy napi 10-et sajátít el, és elég a régieket átolvasni, az inkább átlag feletti képességekkel rendelkezik.


Tehát én nem hiszem, hogy átlagos mentális képességekkel meg lehet tanulni 4000 szót 1 év alatt.

2022. okt. 25. 19:19
 19/20 A kérdező kommentje:

"14 vagyok, ha használod rendesen a nyelvet, tehát nem csak felírod a szavakat és bemagolod akkor rengeteg szó meg fog maradni."


Mit használják? Egy rakás olyan szót tanulok, amit még magyarul sem igazán használok!


Szerinted szoktam én medencéről (pool) rúddal (pole) vagy örökségről (heritage) beszélni? Egy rakás haszontalan szó. Életemben párszor mondtam ki ezeket magyarul is...

2022. okt. 25. 19:22
 20/20 A kérdező kommentje:

Közel 700 szót tudok eddig, de már ezt is nehezen bírom számon tartani. Főleg az ilyen to grow, growing, gowth meg relative, relation, related szavakat, amik tök egyformák.


Basszus, ha nagy nehezen meglesz egy B2 örüljek. Hova már felsőfok egy ilyen bolond srácnak, mint amilyen én vagyok. 😅😅😅

2022. okt. 25. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!