Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Azzal fejlődhet valamilyen...

Azzal fejlődhet valamilyen szinten a szókincse az embernek ha szórakozásból kiolvas egy szótárat?(tegyük fel valamennyire konyítunk azért az adott nyelvhez)

Figyelt kérdés

2022. dec. 8. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
A szótár nem olvasásra való. Biztos megragadna belőle 1-2 véletlen szó, de egyébként egyik füleden be, a másikon ki, semmit sem érnél vele.
2022. dec. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
93%
Kontextusban érdemes szavakat tanulni, úgy könnyebben meg is maradnak. Szövegeket érdemesebb olvasni, szépirodalmat, blogokat, cikkeket, stb.
2022. dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak mint egy telefonkönyv adatai. Mennyi az esélye, hogy olvasás után fel tudnál hívni belőle valakit fejből?


Ha már annyi időd van, hogy szótárakat olvass, akkor könyvre is van időd és szövegkontextusban már esélyes, hogy meg is jegyzed a szót.

2022. dec. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már random, összefüggéstelen szavak több héten át tartó olvasása szórakoztató?
2022. dec. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Szótárat olvasva nem.

De ha könyvet, újságot stb. olvasol, és kikeresed ugyanabból a szótárból az általad ismeretlen szavak jelentését, akkor azt általában megjegyzed.

Sokkal hasznosabb, mint a Google és egyéb internetes fordító, mert több információt ad a szavakról.

És az sem baj, ha kétszer kell kikeresni. Harmadszorra már nem lesz rá szükséged.

Így kezdtem én is - igaz, ez nem tegnap volt -, és ma műfordítóként dolgozom. Bár az sem jött egyik napról a másikra, hajjaj!

2022. dec. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Valamennyire persze, de azért annyira mégsem nagyon hatékony módszer. :)

Nagyon függ attól is, hogy milyen szótárról van szó.

Mondjuk egy kis vékony, képes gyerekszótárból nagyon is sok megmaradhat, főleg akkor, ha az ember többször is kiolvasgatja. :) Vannak szavak, amiket így tanultam meg, na de azért ezek elég alapvető szavak, amiket máshogy is meg lehetett volna tanulni, inkább csak véletlen, hogy pont ebből a bizonyos szótárból ragadtak meg a fejemben.

Ha egynyelvű szótárról van szó, ott még van némi szövegkörnyezet is a példamondatokban, amikből szintén megmaradhat ez-az, de egy kétnyelvű szótár már tényleg olyan, mint a telefonkönyv, semennyire se érdekes olvasmány, ráadásul a nyelv legfontosabb szavai is csak kb. ugyanolyan gyakorisággal fordulnak elő benne, mint a legeldugottabb szavak, ezért érdemesebb mást olvasni, nem kimondottan szótárat: hogy a leggyakoribb szavakkal tényleg gyakrabban találkozz, hiszen azokat sokkal fontosabb ismerni.

Szerintem minél vastagabb szótárra gondolsz, annál valószínűtlenebb, hogy eljutnál a végéig, úgyhogy inkább ne az elejétől kezdd, hanem összevissza olvasgasd, ahol látsz benne valami érdekeset, hátha akkor tényleg megmarad belőle ez-az. :)

2022. dec. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Néhány szó megmarad, de kontextusba neked kell helyezned. Ráadásul ezek nem a gyakoribb szavak, hanem azok, amelyek valamiért megragadták a figyelmedet.

Úgyhogy ne ez legyen a fő szókincsbővítő módszer!

2022. dec. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A francia nyelvű Scrabble bajnokságot úgy nyerte meg egy pofa, hogy bemagolt egy teljes francia nagyszótárat. Valami autista lehetett az illető.


De franciául azóta sem tud egyetlen szót sem beszélgetni. :D :D

2022. dec. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

Nem vagy véletlenül keresztrejtvény-fejtő a neten?

(Kérdező, én már válaszoltam - 5. hozzászóló vagyok -, bocsáss meg az offért, nem véletlen kérdeztem.)

Aludj jól.

2022. dec. 10. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennék keresztrejtvény-fejtő??? :D


(8as voltam)

2022. dec. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!