Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy orosz ezek alapján?

Spanyol vagy orosz ezek alapján?

Figyelt kérdés

Angol után szeretnék egy második idegen nyelvet tanulni, olyat ami később a hasznomra is válhat, melyiket ajánlanátok és miért, illetve mennyi idő egy B2-es szint elsajátítása spanyolból vagy oroszból?

-angolul tanultam csak

-németet "tanulgattam" de a 4 eset fura volt, sokat kellett tanulnom, hogy megragadjon, illetve a szórendje is fura volt az angol után



2023. jan. 20. 20:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszban 6 eset van, ha a német 4 esete sok volt, akkor inkább a spanyolt ajánlom, a szórend is könnyebb.
2023. jan. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem sok volt, fura volt az angol után, főleg hogy jól kell hozzá tudni a névelőket is, különben nincs értelme.

Az orosz nyelvben is vannak névelők amik módosulnak az esetekkor?


-Végezetül melyikbe éri meg több pénzt és időt beletenni, hasznos lehet mind a két nyelvtudás? Az oroszt kicsit különlegesebbnek/hasznosabbnak...kuriózumnak gondolom, főleg a munkaerő piacon egy multinál

2023. jan. 20. 20:41
 3/14 A kérdező kommentje:
Illetve úgy olvastam, hogy az oroszban csak 3 igeidő van, a spanyolban jóval több és ott is egyeztetni kell a végződéseket
2023. jan. 20. 20:47
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Az oroszban is vannak nevelők, és ragoznak mindent, főneveket, mellékneveket, határozókat, igéket... Tényleg mindent.

Az igaz, hogy csak 3 igeidő van, viszont azokon belül van befejezett és folyamatos igeszemlélet, ami (szerintem) nehézségben felér az angol 12 igeidőjével pl.

A hasznot nem tudom megítélni, én hobbiból tanulok oroszt, rövid ideig tanultam spanyolt, de eddig csak az angolnak meg a németnek vettem gyakorlati hasznát.:) Persze ettől még lehet piaca a másik kettőnek is, de szűkebb.

2023. jan. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen névelő van az oroszban?

De a többi stimmel, illetve a határozókat nem ragozza, de amúgy tényleg mindent, a számokat is, és elég izgalmas az egyeztetés.

A hasznosságról nem tudok nyilatkozni, mert igen nagyon elfogult vagyok az orosz javára.

2023. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
#5 igazad van, hülyeséget írtam, nem névelőre gondoltam, hanem a szavak nemére. Az ugye van, három féle + a többes szám.
2023. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az van bizony. :)
2023. jan. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
A spanyol könnyű és szép nyelv, felsőfokon beszélem. Azok akik a spanyolt beszélik többnyire nagyon barátságos és befogadó emberek nagyon érdekes és színes kulturával, a világ másik felén is végtelen kedvességgel fogadtak és fantasztikus érzés, hogy szinte egy teljes kontinenssel megértjük egymást. Sok az igeidő egyébként a spanyolban, de valójában keveset használnak ebből a gyakorlatban, hétköznapi környezetben.
2023. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha e kettő nyelv közül kéne választani, egyértelműen a spanyol. Magyarországon a legtöbb multi, ahol nyelvtudást kérnek amerikai és német, ők meg most bojkottálják az oroszokkal való gazdasági kapcsolatot.

Egyébként miért nem térsz akkor vissza inkább a némethez? Többet segítene az elhelyezkedésben.

2023. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"a 4 eset fura volt, sokat kellett tanulnom, hogy megragadjon, illetve a szórendje is fura volt"

Te mindent az angolhoz hasonlítasz, mert azzal kezdted, aki viszont pl. a német után kezd angolul tanulni, annak meg pont az angol fura. Bármilyen nyelvet választasz is, lesznek benne furcsaságok, úgyhogy ennek alapján nem lehet előre kiszűrni, hogy melyiket ne válaszd, mert így végül egyik nyelv se megy majd át a rostán, hiszen mindegyik nyelv másképp fura. :)

2023. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!