Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet nyelvet tanulni,...

Hogyan lehet nyelvet tanulni, hogy az szórakozás legyen?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nyelvtanulást, de egy idő után, ha már az alapokat ismerem, átmegy száraz tanulásba, és ha szeretem is a nyelvet, nem olyan öröm leülni és nekiállni olvasni a szabályokat meg a szavakat bemagolni. A duolingót ismerem, de nem igazán tetszik, ugyanazt a három mondatot ismétli, nem tartom hatékonynak. Nektek volt valami kreatív dolgotok, akár egy humoros YouTube csatorna, ami segített ebben, hogy úgy tanuld a nyelvet, hogy közben nem is igazán tanulás?

2023. jan. 28. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Én rühellek tanulni a nyelvekre mégis fogékony vagyok és úgy vagyok jó bennük hogy szinte 0 tanulással, mindössze annyi hogy rengeteg angol és német zenét hallgatok
2023. jan. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Zenehallgatás, filmek és érdekes videók nézése. Na meg az utazás a nyelvterületre. ;)
2023. jan. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Több nyelven is tudok, leülni tanulni minimálisan szoktam, heti 2-3 órát max. Az is csak ilyen nagyon alap dolog, hogy ismétlem az igék speciális alakjait, egy-két igeidőt, de ennyi. Amúgy csak használom a nyelveket. Olvasok, filmeket nézek, youtube videókat, és ennyi. Onnan "tanulom" a legtöbbet. Olyan dolgokat keresek mindig, ami érdekel, és abból órákat hallgatok/olvasok egy nap!! Ennyi a titka az élvezetes nyelvtanulásnak, hogy nem a nyelv van a középpontban, az csak egy eszköze annak, hogy valami máshoz eljuss.
2023. jan. 29. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fentieket én is osztom, de még egy dolgot ajánlanék ami nekem bejött (és francia felsőig jutottam vele 3 év alatt):

Kerestem egy magántanárt, kizárólag beszélgetésre. Az első nagyon nyögvenyelősen ment, kerestem egy következőt. Ő egy igazi sulis tanárnő volt és nyomatta a kis leckéit hiába kértem hogy csak beszélgessünk. Következő... Aztán végre jött egy csaj (aki full 10/10-es is volt mellesleg ;) ) aki anyanyelvi szinten beszélt és vele végre azonnal megtaláltuk a közös hangot. Eleinte rövid cikkekről beszélgettünk, de hamar elhagytuk azokat is mert csak úgy szabadon annyi témánk volt mindig hogy bele se fértünk az órába, kávézókban találkoztunk, sokszor az óradíját is elkávézta :D

Heti 2-3 ilyen alkalom volt egy évig közép után, mást nem is csináltam és meglett a felső :)

2023. jan. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sosem szórakozásból tanultam a nyelveket, hanem azért mert célom volt vele pl: érteni a videójátékokat.
2023. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5:

Kutatásokkal is alátámasztották hogy amit az ember szórakozásból csinál, azért képes sokkal többet tenni mint ha egy konkrét célból tenné. "Legyen a hobbid a munkád"

2023. jan. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!