Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Duolingon érdemes tanulni?

Duolingon érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Mindig is szkeptikusan álltam ahhoz, hogy sok példamondattal meg lehet tanulni bármilyen nyelvet. Most latinul kezdtem tanulni, de ezeket a példamondatokat magyarázat nélkül nem igazán tudja befogadni az agyam.


Pl.

"Livia non in urbe studet."

A megoldás szerint ennek a jelentése:

"Livia does not study in the city."


Tehát azt a mondatot, ami szerintem "Lívia nem a városban tanul" jelentéssel bír, úgy kell lefordítani, hogy "Lívia nem tanul a városban". Értem, hogy a köcsög angolok ezt a két mondatot megkülönböztetni se tudják, de a normális embereknek azért jó lenne valamilyen támpont, hogy most tulajdonképpen mit is jelent ez a mondat.


2023. jan. 29. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez speciel pont érthető: Livia NEM A VÁROSBAN tanul. És igen, angolul más a szórend és máshogy fejezi ki, de ne hagyd magad meghülyíteni. ;)
2023. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De honnan lenne érthető, ha nem tudsz latinul? A példamondat megfejtése alapján (és másra nem támaszkodhatok, legfeljebb tippelhetek) jelenthetné azt is, hogy Lívia nem tanul a városban.
2023. jan. 29. 22:18
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudok latinul, de egyrészt bármilyen újlatin nyelv minimális ismeretével egyértelmű, másrészt ha rányomsz duolingón bármely szóra, kiírja a jelentését, amint azt bizonyára te is tudod. :)
2023. jan. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Tehát ezek szerint a kérdést se érted.
2023. jan. 29. 22:41
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A latin a fuolingon béta verziós kategória, legalábbis volt mikor legutóbb néztem.


Alapvetően én nem így állnék neki latint tanulni, de ha már megteszem, akkor nem szidnám az alkalmazást, további nyelveket, azokat, akik válaszolnak, csak azért mert nem értem a latint elsőre.


A duolingo nem nyelvtanár, hogy mindent is belerakjon a fejedbe. Szerezz egy könyvet, azzal többre mész.


De megsúgom a tagadáson van a hangsúly: non in urbe studet vs. studet non in urbe

2023. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4


Szerintem meg pont, hogy szidni kell az ilyen beképzelt, pökhendi alakokat, mint a hármas válaszoló. A hozzászólása két fő dologra futotta:

1. Ő már beszél valamilyen újlatin nyelvet.

2. Nekem a szavak nem ismeretével van a gondom.

2023. jan. 29. 23:00
 7/15 A kérdező kommentje:
Az 5-ösnek akartam.
2023. jan. 29. 23:00
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Nézd, sok kérdés volt már erről, és rengeteg kommentelő leírta korábbi kérdéseknél, hogy csak Duolingóval örülhet az ember, ha egy alapfokú szókincset összeszed az ember. Ritkább nyelveknél meg erre még kisebb az esély. A Duolingón állítólag mai napig vannak olyan nagyobb nyelvek, amiknél nem is tanítja meg az összes színt. A Duolingo meg minden ilyen nyelvi app szerintem ismerkedésnek jó, nagyon alapvető dolgokra jó, de önmagában semmi komoly eredményre ne számíts a nyelvtanulás szempontjából. Egy turistáknak készített pár ezer forintos kézikönyvvel, amiben kisebb szószedet, kisebb nyelvtani magyarázatok és példamondatok vannak fonetikusan is leírva, többre megy az ember, ha pár napot rászán a megtanulására, mint ennek a napi 5 perces leckéivel, de ez van ingyen. Fizetős verzió nem tudom milyen lehet, mennyivel több, de mivel az ingyenes verzió sem túl meggyőző számomra, nem is próbáltam ki.
2023. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Értem, hogy a köcsög angolok ezt a két mondatot megkülönböztetni se tudják"

De igen, meg tudják különböztetni, csak te ezek szerint még nem tudsz elég jól angolul ahhoz, hogy tudd, hogyan.

2023. febr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A duolingo nem egy rossz alkalmazás, de maximum csak gyakorlásra jó amikor már van egy haladó szinted. Én kezdőként estem neki a németnek és az angolnak, valami rám ragadt ugyan, de egy idő után már csak az érdekelt hanyadik vagyok egy ranglistán. A nyelvtanba meg bele lehet zavarodni. Akkor lenne hatásos alkalmazás ha a feladatok mellé leckénként szószedet és nyelvtani szabály is lenne mellékelve. Így kevés az egész egy komolyabb nyelvtanuláshoz.
2023. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!