Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket válasszam Német vagy...

Melyiket válasszam Német vagy Orosz?

Figyelt kérdés

Kérlek tudnátok segíteni, hogy melyiket lenne érdemes elkezdeni?

A német Európában hasznos, de valahogy az orosznak szebb a hangzása, de valamiért nem tudom eldönteni, hogy melyiket tanultam, mindkettőt most kezdeném tanulni.

Köszönöm.



2023. febr. 11. 17:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Jó, de melyikből hány szót tudsz eddig? Vagy hányadik oldalig jutottál a könyvben? Vagy hány nyelvtanulós videót jegyzeteltél már ki? Vagy mennyit tanultál, mióta kiírtad a kérdést? Melyikkel haladsz jobban? Melyikre szántál eddig több időt? Melyikkel foglalkozol szívesebben?
2023. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hat németből tobb szót tudok, de oroszbol meg mas dolgokat. :)
2023. febr. 18. 22:37
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanuld mindkettőt párhuzamosan, aztán majd meglátod, hogy melyikkel fogsz egyre többet foglalkozni. Akkor dönts csak, ha nem akarod továbbra is mindkettőt tanulni, akkor már egyértelmű lesz. Amíg meg belefér mindkettő, addig miért ne tanulhatnád mindkettőt? :)
2023. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
27%
Jesszus.. minek tanulnal oroszt? Mármint munkaerő piacon kb 0 haszna van. Ha szórakozásból tanulod, akkor oké, de az már más kérdés.
2023. febr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
En sem vagyok oda a németert de Európában nehezen megkerulheto.
2023. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
81%

"Európában nehezen megkerulheto"

Amíg minden német nyelvterületen beszélnek angolul, addig ez nem igaz. :)

2023. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
A német előbb megszolal angolul . Ausztria mellett lakok, ez rájuk mar kevésbé igaz, talán max a tényleg fiatalokra. Találkoztam olyannal aki láttam, hogy erti az angolt ami beszelnek neki, de mosolyogva annyit mondott, hogy Ausztriában németül kell beszélni.
2023. febr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
88%

"Találkoztam olyannal aki..."

Ilyen mindenhol akad. Az, hogy találkoztál egy ilyennel, még nem mérvadó.

2023. febr. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 NTBS ***** válasza:
Német.
2023. márc. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan válaszd az oroszt, ha afelé húz a szíved. Mindegyik hasznos, és hogy téged merrefelé sodor az élet, úgyse lehet tudni előre, viszont amelyiket szívesebben tanulod, abban messzebbre juthatsz, és így az hasznosabb lesz, mint csak alacsonyabb szintig jutni a másik nyelvben.
2023. márc. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!