Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olyan nyelvet hogy lehet...

Olyan nyelvet hogy lehet hatékonyan tanulni ami amúgy nem érdekel?

Figyelt kérdés

Külföldön élek célnyelvi országban. Nagyon jó itt minden. Kivéve a nyelv.

Angolul dolgozom szerencsére a szakmám miatt. Sok a külföldi akikkel angolul lehet barátkozni stb.


De hosszabb távon (főleg ha munkát váltanék) érdemes lenne a helyi nyelvet elsajátítatni.

Más nyelvekkel nem volt bajom, több nyelven folyékonyan beszélek. De azokat szeretem. Ezt a nyelvet utálom és egy kis haszontalan nyelvről lenne szó.


Hogy motiváljam magam, vagy tegyem szerethetővé?

Igyekszem olyan dolgokról olvasni amik amúgy érdekelnek a célnyelven, de sokszor ez se elég.



2023. máj. 6. 09:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
Ja, most jut eszembe a tuti módszer: szeress bele valakibe, aki csak azt a nyelvet beszéli! :)
2023. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
A kerdes, hogy mi a celod az adott orszaggal, ahol most elsz. Csak par evig akarsz ott maradni azert, hogy penzt gyüjtsel, majd Magyarorszagon ebböl vegyel egy lakast? Vagy masodik hazadnak kepzelted el, ezzel a cellal mentel oda? Az elsö esetben nem csinalnek gondot, nem foglalkoznek azzal, hogy megtanuljam az orszag nyelvet, mert ugy is csak egy par evröl van szo, es az angollal jol elboldogulsz. A masodik esetben sem foglalkoznek a helyedben különösebben az orszag nyelvevel, ha utalod. Maradj az angolnal. A munkadhoz eleg, es az emberek többsege meg ugy is beszel valamilyen szinten angolul. Idövel pedig majd radragad valamennyire az orszag nyelve. En is egy olyan orszagban elek, ahol több nyelv is hivatalos, a helyiek a "helyi" nyelvet beszelik, ami szerintem meg az orosznal is rondabb, soha nem erdekelt ez a nyelv, nem is lehet tanulni, mert nem egy irott nyelv, de a hivatalos nyelv eleg, azon beszelek, senkinek sincs vele emiatt velem problemaja. A 2. hazam az orszag, megsem beszelem a nyelvet az orszagnak, ami, mint mondtam, nem is hivatalos nyelv. Megis jol erzem magam, es megertettem idövel a nyelvüket, bar beszelni nem tudom, mert nem is akarom.
2023. máj. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!