Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olyan nyelvet hogy lehet...

Olyan nyelvet hogy lehet hatékonyan tanulni ami amúgy nem érdekel?

Figyelt kérdés

Külföldön élek célnyelvi országban. Nagyon jó itt minden. Kivéve a nyelv.

Angolul dolgozom szerencsére a szakmám miatt. Sok a külföldi akikkel angolul lehet barátkozni stb.


De hosszabb távon (főleg ha munkát váltanék) érdemes lenne a helyi nyelvet elsajátítatni.

Más nyelvekkel nem volt bajom, több nyelven folyékonyan beszélek. De azokat szeretem. Ezt a nyelvet utálom és egy kis haszontalan nyelvről lenne szó.


Hogy motiváljam magam, vagy tegyem szerethetővé?

Igyekszem olyan dolgokról olvasni amik amúgy érdekelnek a célnyelven, de sokszor ez se elég.



2023. máj. 6. 09:33
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
10-es: Abszolút. :D
2023. máj. 6. 19:36
 12/32 anonim ***** válasza:
63%

#10; Kérdező

Igen, abszolút.:D

De abba bele se gondoljatok, hogy esetleg segítő szándékkal kérdeztük hogy melyik nyelvről is van szó, hogy esetleg tudnánk tippeket mondani. Mert én speciel spanyolul tanulok, és mivel láttam a #spanyol kulcsszót is, gondoltam rákérdezek hogy spanyolul tanul-e. Mert lehet, tudtam volna segíteni.

De aki ennyire mulya, az szenvedjen csak a maga módján:)

2023. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

"Szó nincs arról, hogy ne "menne", ha akarom simán megértem a híreket, podcast-ot stb. Arról van szó, hogy nincs türelmem, energiám aktívan tanulni és nem is akarom. Van energiám más nyelvre (amit tanulok mert szeretem/érdekel) de erre nincs. ... már átkattantam ami ezt a nyelvet illeti, de nem fogok B1-nél tovább jutni."

Ha már így is eléggé érted, akkor jó ez így, csak feleslegesen stresszeled vele magadat. Ha nem akarod, hát ne tanuld aktívan. Majd ha valamiért a jelenleginél fontosabb lesz, akkor a motiváltságod is átkattan, és ezt a nyelvet fogod aktívan tanulni, nem valami másikat.

2023. máj. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Halgass a célnyelven neked tetsző zenéket, nézz műsorokat, olvass olyan témában, ami neked tetszik.
2023. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
57%

"esetleg segítő szándékkal kérdeztük hogy melyik nyelvről is van szó, hogy esetleg tudnánk tippeket mondani"

Nyelvtanulási módszert keres. Az független attól, hogy melyik nyelv kapcsán keresi.

Ha annyira segíteni akarnátok, módszereket írnátok, nem azon problémáznátok, hogy miért nem árulja el, hogy melyik nyelvről van szó.

2023. máj. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

15-ösnek nagyon igaza van.


Nem a spanyol. Ez egy jelentéktelen és haszontalan nyelv. Gondolj egy olyanra mint a norvégnak a bokmal nyelvjárása, vagy a luxemburgi nyelv pl. Nudli. Csúnya és haszontalan.


De tudod mit? Megfogalmazom másképp: ha van haszna SEM érdekel, mert nem szeretem a nyelvet. Nem akarok vele mit kezdeni. Utálom.


Így már érthető?


Nyilván próbáltam már 100 módon rávenni magam, hogy megszeressem, olyan témáról olvasni rajta ami érdekel stb. Nulla sikerrel.


Miért kéne mégis tanulnom?

Mert jóval több zsetont tudnék keresni itt helyben ha ismerném a nyelvet.

2023. máj. 6. 21:07
 17/32 anonim ***** válasza:

"Miért kéne mégis tanulnom? Mert jóval több zsetont tudnék keresni itt helyben ha ismerném a nyelvet."

Motivációs probléma ez, mondom. A következő kérdés az, hogy miért lenne az neked jó, ha jóval több zsetont keresnél ott, helyben? Meg hogy tényleg ott helyben akarsz-e maradni. Meg ilyenek.

Engem pl. pénzzel tökre nem lehet motiválni. Lehet, hogy téged se eléggé.

2023. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

A pénz mint motiváció megvan, de mégsem eléggé, mert nem érzem magam boldognak/elégedettnek ezzel a nyelvvel.


A pénz arra vesz rá, hogy keressem a lehetőségeket (aminek egy része az, hogy kiírok ide egy kérdést).

2023. máj. 6. 21:13
 19/32 anonim ***** válasza:
61%

18


Gusztustalan a hozzáállásod. Én Németországban élek 8 éve. Csak angolul kommunikáltam eleinte a munkámban, ismerősökkel. De eszembe se jutott, hogy ne tanuljam meg a németet előbb vagy utóbb, pedig Magyarországon gyűlöltem tanulni. Olyannyira megszerettem a németet és velük való kommunikációt, hogy már nem is szeretek angolul beszélni.

Nem tudtam volna egy olyan országban maradni, ahol rühellem a nyelvet, de “majd beszélek angolul oszt csókolom”.

Komolyan. Ezzel az összes ottani embert, a nyelvüket is lenézed egyszerre. 60 évesen is majd angolul beszélgetsz a pultossal, mert te márpedig az ő undorító nyelvén meg nem szólalsz? Ajánlom válts országot.

2023. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Olyannyira megszerettem a németet és velük való kommunikációt"

Ja, úgy könnyű. Ő nem ebben a helyzetben van. Senki se tehet róla, hogy melyik nyelvet szereti meg melyiket nem.


"Nem tudtam volna egy olyan országban maradni, ahol rühellem a nyelvet"

Nem mindenkinek olyan fontos, hogy milyen nyelvi közegben éli az életét. Nekem nagyon fontos, hogy az anyanyelvem közegében maradjak, neked elég, ha olyan nyelvi közegben vagy, amit nem értesz anyanyelvi szinten (amiért én máris megszólhatnálak, ugyanúgy, mint te a kérdezőt...), de azért elég jól, a kérdezőnek meg az is elég jó egyelőre, ha csak B1-en beszéli ezt a bizonyos nyelvet (de közben azért ő is fejlődne, csak nem megy neki olyan könnyen, mert - legalábbis egyelőre - még nem szeretett bele úgy, mint te a németbe, de talán nem is kell hozzá sok idő és ő is ott fog tartani, mint te a némettel).


"Ezzel az összes ottani embert, a nyelvüket is lenézed egyszerre."

Nem, ezt csak te látod bele. Egyszerűen csak nem szereti a nyelvüket. Szíve joga. Ezzel az emberekről semmit se mondott.


"60 évesen is majd angolul beszélgetsz a pultossal"

Miért ne, ha a pultos is benne van? Kettőn áll a vásár. (Egy pultosnak egyébként is érdeke, hogy olyan nyelven kommunikáljon a kuncsafttal, amilyen nyelven az beszél.)

2023. máj. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!