Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor az ember erősen belemeg...

Amikor az ember erősen belemegy a nyelvtanulásba, és szembesül azzal, hogy mennyi szabály van benne, és felmerül benne az, hogy ezt a sok szabályt hogy fogja mind észben tartani a külföldiekkel való beszélgetéskor, arra mi a válasz?

Figyelt kérdés
nov. 2. 08:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ööö, majd belejössz?
nov. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az jó lenne.
nov. 2. 08:53
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mire eljut addig, hogy azt a sok szabályt megtanulta már automatikusan fog menni. Természetesen ehhez az kell, hogy ne csak bemagolja a szabályokat.


A külföldiekkel való beszélgetés lényege egymás megértése. Nem azon fog az ember gondolkodni, hogy minden 1000% jó legyen, hanem, hogy a másik megértse. Tehát a kommunikáció. (Az ember szintjének megfelelően.)

nov. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
az a válasz, hogy eldöntheted, hogy picsogsz és hisztizel, hogy brühühü, szabályok vannak amiket meg kell jegyezni, és akkor soha nem fogsz anyanyelviekkel beszélgetni, mert van jobb dolguk is, mint egy buta és műveletlen keleteurópai turistát tutujgatni, vagy megtanulod a nyelvet annak minden részével együtt, és egy ponton rájössz, hogy ha elég sokat gyakorlod a szabályt, az teljesen automatikussá válik. de persze lehet a hisztizést választani, nem kell mindig mindenkinek felnőttként viselkednie az életben.
nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után érzésből szerkeszted a mondatot, és vagy jó, vagy nem. Ha értelemzavarót hibázol, akkor rájössz hogy nem jó. Ha kicsit furi, akkor te leszel a vicces fiú. Ha meg többségében jó, akkor a kutyát nem érdekli.

Tanács: kezdj el beszélni mielöbb.

Keress egyszerű kifejezéseket, és akár bontsd három részre a mondandód, mintha az anyanyelveden egy ovishoz beszélnél.

Ennyit már egy B1- el is tud az ember. Onnan meg, lehet indulni a nehezebb, finomabb kifejezések felé. A nyelvet gyakorlatilag egész életünkben tanuljuk, még az anyanyelvünket is, ha nem vagyunk lusták olvasni, tanulni rajta mindig.

nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Rengeteg idegen nyelvi szöveget kell hallgatni, és egy idő után, ami nem szabályos, az furán fog neked hangzani. Amúgy meg rengeteg olyan dolog van, hogy ha elrontod, akkor az még teljesen jól érthető az adott idegen nyelvi partnernek (esetleg ők sem mindig használják jól), szóval ha nem újságíró, ügyvéd vagy hasonló szeretnél lenni külföldön, akkor azért megértenek.


Persze az ember törekszik arra, hogy helyesen beszéljen, de az kialakul. Általában, akik külföldön belekötnek nyelvhelyességi dolgokba (nem segítő szándékkal), azok pont azok az emberek, akik a saját nyelvükön kívül mást nem beszélnek.

nov. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%
Én három nyelven tudok felső szinten. Kettő csak rám ragadt mert külföldön éltem és az életben kellett használnom, ezek folyékonyan mennek (angol, német). Egyet suliban tanultam, szabályokkal, tankönyvből, na ez csak nyögvenyelősen, akadozva, bizonytalanul megy, hiába van meg a felsőm (francia). Az első kettőnél még csak tankönyvet se láttam, csak fizetett anyanyelvi beszélgetőpartnert alkalmaztam egy darabig.
nov. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7


Ez a story eléggé ellentmondásos.

nov. 7. 08:32
 9/15 anonim ***** válasza:
mégis miben?
nov. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nincs semmi ellentmondás a hetes történetében. Én is jobban beszélem azt a nyelvet, amit rengeteget hallottam, beszéltem (rossz nyelvtannal is az elején), mint azt, ahol a nyelvtant próbálták belém tuszkolni évekig. Egyszerűen ha sokszor hallja az ember megragad.
nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!