Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egyedül fel tudok készülni az...

Egyedül fel tudok készülni az FCE-re, és utána pedig a CAE-ra? Kb. mennyi idő az egyiktől eljutni a másikig? Miből érdemes felkészülnöm?

Figyelt kérdés
jan. 14. 04:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez több mindentől függ. Az FCE-t nem ismerem elég kevés fazon lehet, aki az FCE-re készül, majd azt teszi le, na meg engem annyira nem is érdekel. Inkább bármi más nyelvvizsgát tesznek idehaza. A CAE-hez kell azután még legalább egy év. Rengeteg CAE felkészítő könyv található a neten és a könyvesboltokban.Ezeknek a szókincset tekintve egy bajuk van, és ez a következő kettő:

1. Csak azok a szavak vannak a kiválogatott cikkekben, amelyek vannak. Tehát, ha nincs egy cikk sem az okostelefonokról egy könyvben, akkor ugrottak az azzal kapcsolatos szavak, kifejezések, gondolatok. Ilyen formában ajánlhatóbb több CAE felkészítő könyv egyes részeivel foglalkozni (a könyvbeli nyelvtanokban is lehetnek különbségek)

2. Eleve olvasottságot feltételez. Például az egyik kérdés az volt az egyik teszten, hogy melyik szót használják a távoli repülőgép hangjára. Mivel én fiú vagyok, és azon belül is kedvelem a repülést, olvastam ilyen könyveket zsákszám, nekem kisujjból jött, hogy droning, de másnak nem feltétlenül ilyen egyszerű pont ez, vagy nekem más.

A továbbiakban meg, a CAE és a CPE az inkább burkolt intelligenciateszt. Nem arról szól, hogy ismered a só vagy a vízcsap szó angol megfelelőjét, és az írásban elhangzik, hogy could you pass me the salt, a kérdés meg az, hogy mit kért John vacsora közben, hanem bonyolultabb, mondhatni rejtettebb mondanivalóra vonatkozó kérdésekre kell választ adni. Például, ha van ilyen megoldási segédlet, akkor az van benne, hogy a 35. mondatból levonható az a következtetés, hogy... és a 11. mondatbeli kijelentéssel valő összevetésből kiderül, hogy...


És persze ilyen írások után mindig jön valaki, hogy hát én csak angol nyelvű Garfieldeket olvastam, azt is csak húsvétkor, aztán helyből megvolt a CAE, olyan pontszámmal, hogy Oxfordban ajánlottak tanszékvezetői állást.

jan. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!