Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyugdíjas nyelvtanárok?...

Hosszúhajú kérdése:

Nyugdíjas nyelvtanárok? hogyan tanultatok annak idején?

Figyelt kérdés
ma mindenki azt hangsúlyozza nézzünk netflixet így meg úgy, meg jutyub, meg utazzunk, meg vannak beszélős fórumok, ezer féle könyv....és hangsúlyozzák hogy az mennyire kell, meg számokat hallgatni... na de aki pl 70 -es 80 -as években diplomázott , akkor még a magnókazetta is luxus volt. mégis nyelvtanárok lettek! szóval nem egy hatalmas titok a nyelvtanulás. ti hogy tanultatok kedves nyugdíjas nyelvtanárok, tv, internet, utazás... és minden egyéb segítség nélkül? - mert hogy úgy is lehet! arany jános úgy tanult annak idején hogy fogta az idegen nyelvű irodalmat és szavanként fordítgatta.- 6 nyelvig el is jutott jutyub és utazás nélkül.

febr. 16. 04:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Átlag könyvelö voltam, nem "piacképes", minden további nélkül meg lehetett tenni, csak a legtöbb embernek eszébe sem jutott
febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Túlzás, hogy a magnókazetta, vagy bakelitlemez luxus lett volna.


Utazni csakugyan nehéz volt, kivéve persze a KGST országokba, Csehszlovákia, Lengyelország, stb. Ott se tudtak angolul, legfeljebb gagyogtak annyi túlélö szintû oroszt, mint mi is. Viszont hozzánk jöhettek nyugati túristák már 80-as évek nagy nyitása idején, (érdekes orosz keresõszavak erre: glasznoszty, peresztrojka, ha errõl többet akarsz tudni,) és jöttek is. Mi voltunk a nagy kuriózum. Egyenesen divat volt nekik megnézni, (fõleg az amerikaiaknak,) hogy milyen emberek élnek a vasfüggöny mögött.

Én akkor már annyira motivált voltam angolul tanulni, hogy az utcán szólongattam meg a túristákat, és velük beszélgettem gyakorlásképpen. Felajánlottam a segítségemet, útba igazítottam õket, elkísértem õket egy darabon, megmutattam az utat, stb, és közben én is kérdezgettem õket. Honnan jöttek, mit csinálnak itt, hogy tetszik nekik Magyarország, mire kíváncsiak, stb. Azért túristák, mert nyitott, kíváncsi, jellemzõen extrovertált emberek, úgyhogy szívesen partnerek voltál és segítettek. Ma is ezt tudnám javasolni annak, aki nyelvet akár tanulni. Eleinte persze elég nyögve nyelõsen ment, de mindig volt nálam nyomtatott szótár, füzet az új kifejezéseknek, amiket közben tanultam. Felolvastattam velük és gyakoroltam a kiejtést. Minden érdekelt, ami angolul van.


Egyébként akkor már behoztak angol nyelvû csatornákat a lakótelepi központi kábeles tévére, és a könyvtárakban lehetett találni angol nyelvû könyveket is. Szóval nem voltunk hermetikusan elzárva a világtól, nem egy Észak Korea volt itt.


De most is azt mondom, hogy csak kellõ akaraterõ kérdése, és ahogy mondják "where there is a will, there is a way", magyarán, hogy nincs lehetetlen, csak tehetetlen.

febr. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Fantasztikusan őrülök hogy ennyi választ kaptam! Köszönöm és persze írjatok még! Tök jó volt elolvasni mindent!

2. Csak annyi hogy arany jános nem szótárt olvasott hanem idegennyel birodalmat.

febr. 16. 17:53
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagy szerencsém volt, mert Lengyelországban járhattam egyetemre a 70-es években. Volt egy egyéves nyelvi előkészítő, ahol annyira megtanultunk lengyelül, hogy elkezdhettük az egyetemi tanulmányokat. Az első perctől kezdve csak lengyelül beszéltek hozzánk, és részünkről is óriási volt a motiváció. Sokan anyanyelvű szinten beszéltek két-három év után, de voltak gyengébbek is. Persze sokat jelentett a napi kapcsolat is a lengyelekkel...
febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!