Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet tenni, ha nincs...

Mit lehet tenni, ha nincs elég önbizalmam ahhoz, hogy rendesen megtanuljam az angolt?

Figyelt kérdés

Valamennyit el tudok makogni, de azt nem hiszem, hogy én ezt a nyelvet rendesen meg tudnám tanulni. Egyszerűen túl sok ez a 12 igeidő, túl nehéz.

Ahhoz meg nem érzem magam elég tehetségesnek, hogy anyanyelvi beszélőktől megtanuljam hallás alapján.


febr. 23. 01:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ráadásul már beléptem 30-as éveimbe.

Szívás, hogy ennyi idősen nem beszélek normálisan egy idegen nyelvet sem.

febr. 23. 02:24
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Keress tanárt. Hidd el, sokat számít, hogy ki hogyan magyaráz.
febr. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ha rossz tanárt fogok ki, csak a pénzem bánja. Amúgy is szeptemberől lesz tanár, mert estin folytatom megszakadt gimnáziumi tanulmányokat.

Egy B1 szintre önállóan is el kellene jutnom a mai korban.

febr. 23. 04:43
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ne egyszerre nézd az egészet, hogy úristen 12 igeidő, hanem mindig csak egy dologra koncentrálj. És örülj az apró haladásnak is. Amikor használod a nyelvet úgy sem 12 igeidő közül választasz, mivel tudod, hogy amit akarsz mondani az múlt, jelen vagy jövő idejű mondat, és így már leszűkül a kör.


Ha nem tudod hogyan kell nyelvet tanulni, nem szégyen segítséget kérni.

febr. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
#3: Én a helyedben rögtön tanárt keresnék, nem várnék szeptemberig. Különösen azért, mert ha azt gondolod, hogy egy esti gimnáziumi osztályban majd rendesen megtanítanak angolul beszélni, akkor tévedsz. Még a nappalis gimnáziumok között is csak a nyelvi tagozatos osztályokban van ilyenre esély. Az pedig, hogy az elsőre talált tanár esetleg rossz, elég gyorsan kiderül, s akkor keresel egy másikat. Bicikli nélkül nem lehet biciklizni tanulni, s éppúgy beszélgetőpartner nélkül nem lehet beszélni tanulni sem. S messze a legjobb beszélgetőpartner, különösen a középfokú nyelvvizsga szintjéig, a nyelvtanár, aki korrigálja a kiejtésedet és a nyelvtani hibáidat. Ne várd, hogy könyvekből, vagy internetes hanganyagokból és videókból, vagy nyelvtanító applikációkból majd megtanulsz rendesen beszélni. Valamit ezek is segítenek, de túl sokat nem. A való életben, egy állásinterjún, vagy egy nyelvvizsgán interaktívan kell majd angolul társalogod. Ezt pedig egyszerűen nem lehet passzív tanulással elsajátítani. Nem olcsó mulatság tanárhoz járni, de enélkül borzasztó nehéz dolgod lesz. Kell a tanár, hidd el, így jársz jobban. Erre mindenki elég hamar rájön, ezért van az, hogy a viszonylag magas óradíjú magántanárok is simán találnak elég tanítványt.
febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha akarod, ajánlok privátban egy nagyon jól felkészült, pontos, lelkiismeretes tanárt. Nagyon szeretik a diákjai.
febr. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Ezek mind ostoba értelmetlen nyálas nyávogások, tanuljál, és annak lesz eredménye, nem a hisztinek, amire itt simogatást keresel.
febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Felsőfokon beszélek angolul, értekezleteken tolmácsolnom is kell, de a 12 igeidőből ha használok ötöt, akkor sokat mondtam. Szóval nyugodtan fókuszálj valami hasznosabb részére a nyelvnek.
febr. 24. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%

Hát, a 12 igeidő az egyrészt csak annyi, jóval kevesebb, mint a szorzótábla (azzal is problémád volt?), másrészt van 2-3 igeidő, ami a magyarnak nem megy.

Könyvekben azért előfordul szinte mindegyik, de látom, #8 nem olvas. :D

febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem keress valami olyan angol nyelvű dolgot/oldalt, ami szórakoztat téged és először csak az ahhoz szükséges szavakat tanuld meg, szótárazd és használd, mert így nem is tanulásnak fogod érezni, a lényeg, hogy élvezd a nyelvet játékosan a gyakorlatban!


És utána fokozatosan haladni fogsz, majd megjön a kedv a komolyabb dolgokhoz is. A lényeg, hogy HASZNÁLD a nyelvet és ne nyelvtani magolgatással meg igeidőkkel szenvedj!


A gyerek sem igeidők által tanul meg beszélni, hanem úgy, hogy hallja, látja, összekapcsolja, alkalmazza, CSINÁLJA!!


Sok fiatal meg videójátékok játszása közben tanul angolt - egyik rokongyerek is így kezdte és mára felsőfokú nyelvvizsgára készül!!


A legtöbb tanár meg igen, sajnos lehúzás - ezt én is így tapasztaltam!

Én is egy rakat pénzt kidobtam már az ablakon, mire rájöttem, hogy nem így kell nyelvet tanulni. Lehet, de nem mindenkinél ez a célra vezető.


Pl.A férjem egy percet nem járt angol tanárhoz, suliban németet tanult, mégis ért, tud, fordít, alkalmaz angolt és jobban, mint a németet, amit pedig az iskolában évekig tanult. Az őt érdeklő dolgokban olvasgat a neten, ami szót nem tud, azt kiguglizza, aztán összerakja és működik.


Az iskolai nyelvoktatás nem fog csodákat tenni.


HASZNÁLNI kell az adott nyelvet, ha tudni akarod és nem csak tanulni...!!


Ez a kulcsa a dolognak szerintem és az, hogy élvezd és ne szenvedj....


Szóval a hozzáállásodat kell megváltoztatnod a sikerhez és megkeresned azt, ami annyira fel tudja kelteni az érdeklődésedet, hogy kíváncsivá tegyen, hogy ösztönözzön téged az adott nyelv megértésében.


Szerintem erőszakkal, kínszenvedéssel, száraz nyelvtani magolgatásokkal nem lehet nyelvet tanulni.

febr. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!