Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri még németül tanulni,...

Megéri még németül tanulni, van jövője, haszna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnöki területen, angol után szeretnék megtanulni egy másik nyelvet, ami még hasznos lehet a számomra.

Mindenhol azt olvasom, hogy a német lenne a legjobb választás, viszont azt vettem észre, hogy a németek nagyon jól beszélnek angolul, illetve hogy nagyon sok ismerősöm van aki angolul és németül beszél valamilyen szinten (nagyon gyakori párosítás)


Szerintetek megéri megtanulni németül és időt, erőt, pénzt beleölni vagy inkább tökéletesítsem a C1-es angolom?



márc. 20. 14:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nagy kapálás volt itt, szokás szerint vakon bele a közepébe. Illetve részrehajlóan, mert a #4 második fel bennmaradt. Hát, ez a hűbéri rendszer.
márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk azzal pont semmi baj, ahogy 3-assal sem. Valakit a véléményéért nem illik törölni.
márc. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Na, bejött az értetlen elefánt a porcelánboltba. :D A #4 második fele az nem egy komoly vélemény, hanem irónia.
márc. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

És iróniáért törölni kell (ilyen pontot nem is láttam a szabályzatban), viszont az előző elefántos megjegyzésedért nem?

Érdekes meglátás. Így nem csodálom, hogy törölték a te hozzászólásaidat is annak ellenére, hogy szerény vélményem szerint nem kellett volna.

márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

#14 Engedd el, hatalmas önértékelesi gondjai vannak a csókának. Hülyeségeket ír, aztán 0,1 másodperc alatt besértődik, rúgkapál mindenkire, végül tagad mindent és ő az áldozat - közben meg ő támad rá mindenkire.


Szerintem megszégyenülés-fétise lehet, mert 24 órát se bír ki, hogy ne járassa itt le magát. És mindennek tetejében még ironizálni se tud :DD

márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Ironizálni seM tud helyesen. Vannak ilyen emberek.
márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

[link]


Szép próbálkozás, de mint már napok óta megannyiszor: ismét felsültél. Ejj, de kellemetlen! Szegény kölök nagyon rottyon van, de eltökélt szándéka, hogy az utolsó leheletéig bohócot csináljon magából - mondjuk azt az egyet jól csinálja.

márc. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

17 nem tudom miről beszélsz, én nem sültem fel egyszer sem.


Azért el is olvastad, amit linkeltél?


"Önnek igaza van, az igényes köznyelvben tiltószóként a „se” (pl. te se menj el!), tagadószóként a „sem” (pl. „én sem szeretném”) használatos. A nyelvi ízlés tiltó mondatokban a „sem” használatát durva hibának, ám tagadó mondatban a „sem” helyetti „se” használatát csak pongyolaságnak minősíti, sőt, bizonyos hangtani környezetben (m hanggal kezdődő szó előtt) ez a természetes: „azt se mondta, bikmakk”."

Tehát öngől, mert igazoltál, hogy nem helyes, bár csak "pongyola hiba".

Van egy egyszerű módszer eldénteni, melyik a helyes: se + ne = se, se + nem = sem.


Most akkor ha behelyettesítünk, a "24 órát se ne bír ki", vagy a "24 órát se nem bír ki" a helyes?


Ennyit szerettem volna, én nem megyek bele olyan többnapos értelmetlen cívódásba, mint az a másik...

Azért egy értelmes tárgyilagos válasz miatt nem fogunk összeveszni. ;)

márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Neked öngól, ugyanis a köznyelv változik, amire részben reflektál a linkelt oldal is, te pedig hajszálakba próbáltál kapaszkodni, de elszakadtak. Nem, se-t használni nem hiba, csak igényesebb sem-mel. Nem ugyanaz.


Ékes példája vagy annak, hogy aki nem tudja, az tanítja. Én inkább Nádasdy Ádám úrnak hiszek, akinek az óráira öröm volt bejárni, ami magyar óráknál ritka.

márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Amúgy ha se(!) nekem, se(!) Nádasdy úrnak nem hiszel, akkor legalább az értelmező szótár győzzön meg: [link]


Vagy ne. Ebben a topikban nem arról híresek az emberek, hogy beismerik, mikor tévedtek.

márc. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!