Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megéri még németül tanulni,...

Megéri még németül tanulni, van jövője, haszna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mérnöki területen, angol után szeretnék megtanulni egy másik nyelvet, ami még hasznos lehet a számomra.

Mindenhol azt olvasom, hogy a német lenne a legjobb választás, viszont azt vettem észre, hogy a németek nagyon jól beszélnek angolul, illetve hogy nagyon sok ismerősöm van aki angolul és németül beszél valamilyen szinten (nagyon gyakori párosítás)


Szerintetek megéri megtanulni németül és időt, erőt, pénzt beleölni vagy inkább tökéletesítsem a C1-es angolom?



márc. 20. 14:23
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
18: egy jótanács: most ne reagálj, mindenki érdekében. :)
márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Így van, ne te legyél az első, aki beismeri a tévedését. Szörnyen mutatna az ürgének, aki nem tudott ironizálni, betámadott vagy 4-5 embert, aztán kikérte magának, hogy bántják :D
márc. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Ez mondjuk nem így volt. Csak ketten osztottátok egymást, de ha te magadat ezzel jobban érzed, én nem állok az utadba. Mindenesetre nem ő hülyézte le a kutyámat, aztán meg magyarázta, hogy "ha" meg "akkor"...
márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Nem hülyéztem le a kutyádat. A hasonlatodra mondtam, hogy abban az esetben találó, HA a kutyád hülye - márpedig a hasonlatod nem volt találó, mert a bohócunk "elkszönése" előtt is ugyanúgy leégettem, mint utána.


Egyébként furcsa, hogy ha lehülyéztem volna a kutyádat (ami nem történt meg), akkor azt zokon vetted volna, de azzal látszólag semmi gondod, hogy eleve te akartál személyeskedni velem, holott hozzád sem szóltam. Annyi ilyen embert látni sajnos, akik szurkálódni tudnak ezerrel, de ha egy kicsit is visszanyal a fagyi, akkor rögtön önérzetesek lesznek.


Nem tudom ki volt pontosan, aki benézte a se-semet, de nagy összegben nem mernék rá fogadni, hogy miután az értelemző szótár is rácáfolt, majd beírja, hogy "hupsz, benéztem, sorry". Ellenben amíg azt hitte, hogy igaza van, addig bátran szurkálódott.

márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Zokon is vettem. Ha nem vettem volna, akkor nem hoztam volna újra szóba.

Én nem akartam veled személyeskedni akkor sem, csak leírtam az első benyomásom.

márc. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

De ha már német, akkor itt lehet szövegértést gyakorolni:

https://www.youtube.com/watch?v=RCecjJH7dYU


:)

márc. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!