Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan szerezzem vissza a...

Hogyan szerezzem vissza a motivációm?

Figyelt kérdés

3 éve kedtem angolul tanulni az iskolában, az angol tanárom nem egy tündér, hibázni nem nagyon lehet, mert egyből balhézik.

Közben viszont tanulok egy külföldi barátommal, aki szintén angoltanár.


Szerinte sokat fejlődök (1 év kezdtünk el írkálni, 3 hónapja keztünk el rendesen tanulni).

Ugye végig angul beszélünk, mert nem tud magyarul.


De a lényeg, hogy a suliban mindig az angol lehoz az életről, most is egy órán írt levelem nem sikerült túl jól, már látom előre milyen balhé lesz. Ez mindig elveszi a motivációm, már többször akartam emiatt feladni.


Ami még elviszi az ha nem annyira megy, de azon 1-2 órán belül átmegyek, és nem érdekel.


Nem tudom mi tévő legyek, többen mondták, hogy az iskolai tanárt szarjam le, de akkor mégjobban fog kötözködni, és beégetni az osztály előtt.


Köszönöm ha elolvastad :)



máj. 11. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg angol az iskolai tanár?
máj. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Igyekezz ne foglalkozni vele.

Ne amiatt legyél szomorú, ha valami nem sikerül, vagy ha sz@r helyzetet teremt, hanem annak örülj, hogy máshol viszont jó vagy!

Most egyetemen én is ezzel küszködök, csak én koreaival... Az elején még élvezettel jártam be, pár hónappal később már ott tartok, hogy tiszta szívből gyűlölöm az órákat, csak kár, hogy gyakorlat és be kell járni...

máj. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Először is, nagyon megértem a helyzetedet, és elismerem, hogy az ilyen típusú stresszforrások komoly hatással lehetnek a motivációra és az önbecsülésre. Fontos megérteni, hogy a hibázás természetes része bármilyen tanulási folyamatnak, és nem szabadna, hogy az ebből eredő feszültség vagy félelem megakadályozzon abban, hogy tovább fejlődj.


Itt van néhány javaslat arra, hogyan találhatod vissza a motivációd:


1. **Keress más forrásokat a tanuláshoz**: A külföldi barátod nagyon hasznos lehet számodra, mivel együtt tudtok gyakorolni és támogatni egymást. Fókuszálj a pozitív visszajelzéseire, és ne felejtsd el értékelni az elért haladást.


2. **Keress motivációt az érdeklődési körödben**: Keresd meg azokat az angol nyelvű tartalmakat (pl. könyvek, filmek, sorozatok, podcastok), amelyek érdekelnek, és használd ezeket a tanulásodhoz. Így könnyebben tudsz motivációt találni a tanuláshoz.


3. **Tudatosítsd a hibázás fontosságát**: Az angol nyelv tanulása során hibákat fogsz elkövetni, és ez teljesen normális. Fontos megérteni, hogy a hibákból lehet tanulni, és ezek segíthetnek javítani a nyelvtudásodon.


4. **Keress támogatást és segítséget**: Ha nehézségeid vannak az angol tanulásában, vagy ha az iskolai tanárod nyomást gyakorol rád, keresd meg a segítséget más forrásokból. Lehet, hogy találsz olyan tanárokat vagy mentorokat, akik támogatnak és segítenek neked a fejlődésben.


5. **Légy türelmes magaddal**: A nyelvtanulás hosszú és folyamatos folyamat, és nem várható el, hogy mindig tökéletes legyél. Legyél türelmes magaddal, és adj időt magadnak a fejlődésre.


Ne feledd, hogy a legfontosabb az, hogy hidd el magadban és a képességeidben. Ne hagyd, hogy mások negatív visszajelzései vagy magatartása elvegye a motivációd. Legyél kitartó és higgy magadban, hiszen minden kihívás ellenére képes vagy tovább fejlődni és sikereket elérni az angol nyelv terén is.

máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!