Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elvesztettem a motivációmat,...

Elvesztettem a motivációmat, hogyan szerezzem vissza?

Figyelt kérdés
Újévi fogadalomként elhatároztam, hogy életmódot váltok és elkezdek edzőterembe járni. Minden jól ment, 10 kilót fogytam, elkezdtem izmosodni életemben először, le van mentve az "álomalak" kép a telefonomra, amihez még legalább fél év fog kelleni, de elérhető a testalkatomhoz mérten. Úgy voltam vele, hogy most megmutatom mindenkinek (főleg magamnak), nem érdekel mennyi időbe telik elérni, én úgy fogok kinézni ahogy mindig is akartam. Megszerettem az edzést, megszoktam az egészséges ételeket, de az utóbbi 2 hónapban stagnálok, pedig még kb 5 kiló mehetne le. Ráadásul a héten megindult a fogyás újra, nagyon boldog voltam h lement 2 kiló, erre egyik reggel visszajött 3. Annyira elszomorított, hogy úgy érzem, mókuskerékben vagyok. Belekalkuláltam, hogy az izomépítés miatt lehet h a mérleg csal, de kinézetre se nagyon látok változást azóta. Az egy bajom az, hogy nagyon édesszájú vagyok és egyszer-egyszer elcsábulok, most viszont belekerültem egy ördögi körbe, hogy nincs motivációm ezért nem figyelek oda annyira, így persze nincs változás se, így nincs motivációm h odafigyeljek. A fejemben megvan az a terv, hogy a következő 4 hétben nagyon odafigyelek és szigorúan tartom, de nem akkora az elhatározás, hogy sikerüljön, nem kattant be az agyam most (akik voltak ilyen helyzetben, sztem tudják milyen az agybekattanás, ami a motivációt adja). Valahogy ki kéne törnöm ebből a helyzetből, tudtok valami tippet adni?

2018. jún. 1. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Másnap reggelre nem jön vissza 2 kiló. Ennyire szigorúan nem kell nézni. Megiszol fél liter vizet, máris.fel kilóval nehezebb vagy!! Szerintem a megoldás az arany középut. Táplálkozz egészségesen 60-80 százalékban, de ha nagyon megkivanod, engedd meg magadnak azt a szelet sütit, tábla csokit, popcornt, akármit. Hiszen hosszú távon úgysem tudsz egy ennyire szigorú diétát tartani! Semmi ertelme sanyargatnod magad.
2018. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia :D

A felettem lévőnek igaza van.

Szerintem fontos hogy legyél következetes magaddal szemben és ha valamit el terveztel akkor azt csináld is úgy.

2018. jún. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!