Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Borzalmasan rossz memóriával...

Duke81 kérdése:

Borzalmasan rossz memóriával hogyan lehet nyelvet jól megtanulni?

Figyelt kérdés
Lassan másfél éve tanulom az olaszt és alig haladok vele. Rendszeresen elfelejtem amit eddig tanulok. Szavakat, kifejezéseket, igék ragozását.. Nagyon sokszor tudom, hogy már tudtam egy szó jelentését de az istenért sem jut eszembe és nem néhányról van szó hanem nagyon sokról. Fontos lenne a terveim szempontjából, hogy azért záros határidőn belül megtanuljam legalább beszéd szinten ezt a nyelvet de úgy érzem, hogy szélmalom harc az egész. Sose voltam jó tanuló, na jó őszintén nagyon rossz tanuló voltam mindig de gondoltam ha csak ezt az egy dolgot kell megtanulnom és nem úgy mint anno a suliban van 8-10 tantárgy és még akarat is meg van hozzá akkor csak jutok valamire ennyi idő alatt. De csak végtelen lassúsággal araszolok előre.. így sosem jutok el egy használható szintig. Nem mondom, hogy nem haladok semennyit de így kb nincs értelme az egésznek. Van aki ennyi idő alatt már profi egy nyelvben én meg itt balf@szkodok szinte egy helyben vele. Napi kb 1-1,5 órát foglalkozom vele úgy másfél éve. Van magántanár is meg hallgatom a yutubon az olaszt, van tankönyv meg minden cucc hozzá mégse megy!
máj. 25. 15:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan tanulod pontosan? Magolsz? Találkozol sokszor ugyanazzal a szóval? Használod is őket? Nekem is rossz volt a memóriám (szavakat magolni nem is tudok) és akkor javult, amikor elkezdtem sokat olvasni és filmezni és rengetegszer találkoztam ugyanazzal a szóval, kifejezéssel. (És azóta elvégeztem a fordító és tolmácsképzést az olasszal szóval nincs lehetetlen.)


Szavak tanulására tudom javasolni az ankit vagy a quizletet, nekem segített.)


A nyelvtant érted?


Más dolgokat is ennyire elfelejtesz? Vagy kimondottan csak erről van szó?

máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A titok, hogy rengeteget kell ismételni. Nincs azzal baj, hogyha egy olyan nem jut eszedbe, amit már régen használtál. A másik, hogy pozitívan kell hozzáállni; ne azt nézd, hogy már megint elfelejtettél valamit, hanem hogy már mennyi mindent tudsz!

Hogy az embernek mennyi tehetsége van az adott nyelvhez, csak azt jelenti, hogy annál gyorsabban tud benne haladni. Meg aztán nehogy azt hidd, hogy az összes olasz perfekt a saját anyanyelvében; a magyarok között is rengeteg olyan van, aki például "suksük"-öl, vagy nem tudja, mi az egyelőre és az egyenlőre között a különbség, mégis megértjük, hogy mit akar mondani.


Egyébként anyanyelvi környezetben sokkal jobban megragadnak a kifejezések, így csak arra törekedj, hogy legyen egy biztos alapod, a többit majd kint megtanulod.

máj. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1# Nyelvtan egy részét értem de nem mindent. A névelőket rendszeresen eltéveszetem. Ha meg már összevont alakról van szó akkor végképp. Rengeteg szót megtanultam különböző alkalmazásokkal de nagyon sok egy idő után elfelejtődik. Persze miután megkeresem újra akkor rájövök, hogy tényleg ezt már tudtam valamikor. Am ja, másban se jó a memóriám. Sose volt igazán jó.


2# Ok de azért másfél évnyi tanulástól magántanárral várna némi eredményt az ember. Pl legalább egy alap szintű társalgást. De még ettől is messze érzem magam. Nem tudom lekövetni pl az élő beszédet. Mire átgondolom mit mondott és hogyan válaszoljak már a szöveg háromnegyedét elfelejtem. Lassú az egész fejben.. angolban is leragadtam a nevem xy és honnan jöttem tipusú egyszerű tankönyvi gyakorlatoknál pedig egész életemben hallgattam angol nyelvű szövegeket, mégsem tudok angolul csak mekegni makogni. Ultra gáz!

máj. 25. 16:25
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


A tanárod erre mit mond?

A beszédet nagyon az alapoktól kéne elkezdened. Tehát nem rögtön hosszú, összetett mondatokkal, hanem nagyon tőmondatokkal. És úgy felépíteni fokozatosan.


Könyvesboltban lehet kapni adott szintnek megfelelő könyvet. Javaslom, hogy vegyél egyet és minden nap olvass belőle. De ne kezd el az összes szót bemagolni és kiszótárazni. Fordítottan is csinálhatod, úgy hogy először azt nézed meg mennyi mindent értesz belőle, mely szavakat ismered. Ezeket ki is emelheted. Majd legközelebbi olvasásra több ilyen szót. Ha nagyon kiváncsi vagy valamire meg is nézheted. Azért ezt javaslom és nem az ismeretlen szavakat, mert így látod, hogy mennyit haladtál, mennyi mindent tudsz már.


(Hozzáteszem, hogy mindenki a saját tempójában halad, én pl. naponta több órát foglalkoztam a nyelvvel.)

máj. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Olaszul nem tudok, de németül, angolul és magyarul igen. Nekem nyelvtanulásban mindig az segített, hogy idegen nyelven néztem filmeket, sorozatokat, illetve ahogy egy-egy zenét hallgattam, folyamatosan fordítottam magamban. A másik ami nagyon sokat segített nekem az az angolul/németül gondolkodás volt. Nem kell nagy dolgokkal kezdeni, elég az is ha először csak olaszul kommentálod hogy éppen mit csinálsz. "Kimegyek a konyhába, iszok egy pohár vizet" stb. Aztán egyre bonyolultabb dolgokon fogsz majd tudni idővel gondolkodni. Ez persze a kiejtéseden nem segít, de legalább megszokod a nyelvet és élő beszédben gyorsabban fogod tudni összekapcsolni a mondatokat. A lényeg hogy minél többet használd az adott nyelvet, még akkor is ha csak magaddal beszélgetsz. Én például a napom 80%-ban angolul beszélek, mert haverok között sok a külföldi, barátnőm olasz-magyar, a magyar a második nyelve az apja meg nem is beszél magyarul. Anyám férje német, nem beszél magyarul. Ha dolgozok, ott is csak külföldiekkel érintkezek, tehát ott is az angolra vagyok utalva. Egyetemen ahol csak tehetem angolul veszem fel az órákat. Magyarán ha sokat használod az adott nyelvet, akkor nagyon hamar leszel belőle perfekt, és annyira beléd rögzülnek egy-egy kifejezések, hogy gondolkoznod sem kell beszéd közben. Én például gyakorira is azért kezdtem el feljárni, hogy szinten tartsam a magyaromat, mert anno észrevettem magamon hogy hiába élek Magyarországon, egész egyszerűen felejtek el szavakat magyarul, annyira nem használtam őket évekig. Esetleg keress valami olasz fórumot és próbálj ott beszélgetni. A lényeg hogy folyamatosan használd az olaszt, napi 1-2 óra az semmi.
máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Napi 1-2 óra az semmi.. kösz, ez is rohadt megterhelő már ennyi ideje. Csoda, hogy ennyire kitartó vagyok a régi tanulmányaimat visszanézve. Ráadásul nem vagyok időmilliomos sem. Amúgy nagyon sok éve hallok pl angol szöveget filmekben, játékokban, neten de mégsem tanultam belőlük meg angolul. Egyik fülemen be a másikon meg ki..
máj. 25. 17:09
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 1-2 óra napi tanulás az teljesen rendben van, viszont ha csak ennyit használod a nyelvet naponta, lassabb lesz a tanulás. Elég, ha minden nap eljársz 1 órát tanárhoz, viszont miután ott végeztél, próbáld használni a nyelvet, akár úgy ahogy már említettem: gondolkozz magadban olaszul, vagy menj fel valami fórumra olaszul beszélgetni. Másik amit még ki lehet próbálni és én csináltam anno, hogy felmész omeglere vagy valami hasonló oldalra, és ott próbálsz élőben beszélgetni emberekkel. Ez nyilván csak akkor járható út, ha már az alapok megvannak, viszont akkor nagyon hasznos. Így értettem hogy 1-2 óra az semmi, nyilván nem úgy, hogy járj napi 8 órát magántanárhoz.
máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Heti 2x jarunk nejemmel. 1 qlkalom 12 e pénz, azoval nem olcsó hobbi, ezért is vagyok mar idegben, hogy ennyi időt-pénzt beletettünk és meg mindig az alapokat tanulom ujra és újra.

Lehet nem mindenkinek való az idegen nyelv, mint ahogy az emelt szintü matematikát sem mindenki képes felfogni. Lehet ez a bárki képes nyelvet megtanulni csak egy elcsépelt közhely és nincs mögötte semmilyen szilárd megalapozás, kutatás a témában.

máj. 25. 17:30
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából egyre kevésbé vagyok lelkes már. Sokszor nyűg elővenni és tanulni a nyelvkönyvet vagy próbálni megérteni a hallott szöveget. Van ennek értelme így?
máj. 25. 17:33
 10/13 anonim ***** válasza:
És esetleg más nyelv? Mindenképp az olaszhoz ragaszkodsz? Én például németül és angolul nagyon simán megtanultam, de spanyollal meg szenvedek. Igaz, nem teszek bele annyi energiát mint te az olaszba, viszont nekem is nehezen áll rá az agyam valamiért. Nem tudom hogy mennyire van ennek valóságalapja, az is lehet hogy csak kifogást keresek és ezzel akarom magyarázni hogy miért csak félgőzzel (sőt, inkább negyedgőzzel) tanulom a spanyolt. Abba gondolj bele hogy egyszer a magyar is idegennyelv volt számodra, mégis megtanultad. Lehet hogy az kéne hogy anyanyelvi környezetbe kerülj és rá legyél szorulva. Itt a nyár, utazzatok el Olaszországba, hátha ragad rád valami. Ha meg nem, akkor legalább volt egy szép nyaralásotok. Szerintem bárki meg tud tanulni idegen nyelven, csak valakinek több idő kell hozzá. Nagyapám anno a kommunizmus alatt kiszökött Hollandiába bármiféle idegen nyelvtudás nélkül. Egy magyar kollégája sem volt, mégis megértette valahogy előbb-utóbb hogy mit mondanak neki a műhelyben. Pedig nagyapám proli gyerek volt, proli családból, nem ment soha egyetemre vagy volt kifejezetten jó tanuló. A kényszer miatt mégis megtanult valamennyire hollandul a fél év alatt amit kint töltött.
máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!