Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi zajlik le benned, amikor...

Mi zajlik le benned, amikor beszélsz egy nyelven?

Figyelt kérdés
Itt arra a folyamatra lennék kíváncsi, hogy amikor egy idegen nyelven beszélünk folyamatosan, anélkül, hogy keressük a szavakat és hosszasan gondolkodnánk rajta mi játszódik le közben.(pl. Folyik a társalgás, kérdeznek valamit angolul, és nem azon gondolkozom, hogy is van angolul, amit mondok, hanem olyan könnyen megy, mintha az anyanyelvemen mondtam volna.)Tehát mit tapasztal(ta)tok magatokon, amikor folyamatosan társalog(ta)tok egy idegen nyelven, anélkül, hogy a szavakon gondolkodtatok volna közben?
2011. jan. 12. 14:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor pont azért nem gondolkozom, hogy a beszéd folyamatos legyen. Ha valamiért elakadok egy szóval, azonnal kifejezem magam máshogy, szinonímával.
2011. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, én speciel semmi különösebbet, olyan mintha magyarul beszélgetnék valakivel.. Mondjuk az néha eszembejut, hogy mi van ha pocsék az akcentusom. :D
2011. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én sem gondolkodom, a tanárnőm mindig is a körülírásra ösztönzött ha hirtelen elakadnék...egy idő után pihentető tud lenni, és büszke vagyok magamra ha a szituáció gördülékeny
2011. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki így tud beszélni idegen nyelven, akkor nem zajlik benne semmi, arra figyel, amit mond, meg amit mondanak neki. Nálam annyi a különbség, hogy angolul kicsit lassabban beszélek, illetve a fejemben ott van, hogy mit akarok mondani (nem magyarul), de ha érzem, hogy belegabalyodnék a mondatba, akkor inkább egyszerűbben, több rövidebb mondattal fogalmazom meg.
2011. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
semmi különöset. külföldi a párom ,külföldön élünk angolul beszélünk. olyan mintha magyarul beszélnék. sőt már annyira rögzült ez a dolog, hogy sokszor mikor magyarul beszélek valakivel akkor is egy egy szó angolul esik ki a számon. ez elég zavaró, mivel nagyképűségnek tűnhet, de egyszerűen nem tehetek róla az agyam angolul jár már :)
2011. jan. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom, hogy sokkal nyitottabb vagyok, szemtelenebb, és "jófejebb" amikor angolul beszélek valakivel. Nekem egyfajta plusz magabiztosságot ad, hogy egy idegennyelven kommunikálok olyan szinten, hogy azt próbálják belőni a beszélgetőpartnereim, hogy melyik angol anyanyelvű országból jöttem. De nem jönnek rá. :)
2011. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon gyorsak voltatok. Köszi mindenkinek a választ. :)

Egyébként a ma 14:43 válaszolóhoz hasonlítok e téren.:D

2011. jan. 12. 15:31
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyébként a *ma 14:43 válaszolóhoz hasonlítok e téren.:D

*14:43-as, csak elírtam

2011. jan. 12. 15:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi, arra figyelek, amit mondok, meg amit válaszolnak :D
2011. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki már tud idegen nyelven gondolkodni, annak beszélni is könnyű és nem keresi a szavakat.
2011. jan. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!