Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mit érdemesebb...

Szerintetek mit érdemesebb választani második nyelvnek, Német, vagy Spanyol?

Figyelt kérdés
Az első nyelvem Angol. Kérlek indokoljatok.
2011. máj. 12. 17:57
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

" A németnek iszonyatos a nyelvtana én sosem tudtam megtanulni, legalábbis a névelőkkel van a gond."


Bocs, de a névelőknek meg a nyelvtannak nem sok köze van egymáshoz. Akkor most a nyelvtana iszonyatos, vagy a névelők? Véleményem szerint egyik sem, de mindegy.


"Van egy két szabály, hogy általában ennek nőnemű annak semleges a névelője, de persze ez 100-ból egyre , ha igaz"


Ez hülyeség, már bocs. Nem tudsz olyan -heit, -keit -végű szót mondani, ami nem nőnemű, se olyan -chen-eset, ami nem semlegesnemű. És rengeteg ilyen szabály van, szerintem több olyan szó van, amit szabályok alapján be lehet sorolni, mint ahányat nem.

2011. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"Bocs, de a névelőknek meg a nyelvtannak nem sok köze van egymáshoz. Akkor most a nyelvtana iszonyatos, vagy a névelők?"


Mondjuk az angolhoz vagy a spanyolhoz képest mindkettő.


Viszont a spanyol egyenlít a rendhagyó igealakjaival, az angol pedig a kiejtésével.

2011. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!