Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mit érdemesebb...

Szerintetek mit érdemesebb választani második nyelvnek, Német, vagy Spanyol?

Figyelt kérdés
Az első nyelvem Angol. Kérlek indokoljatok.
2011. máj. 12. 17:57
1 2 3
 11/22 Vree ***** válasza:
^Ja és azonkívül spanyol tanfolyamokat könnyebben meg is szüntetnek létszámhiány miatt. :p
2011. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A németnek Európában nagyobb hasznát veszed. Például Ausztria rögtön szomszédos ország, míg Spanyolországba csak repülővel juthatsz el. Ha nehéznek találnád, vagy nem tetszene, akkor ne válaszd (habár sztem egyáltalán nem nehéz...), de sokkal több hasznát vennéd, mint a spanyolnak.
2011. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja és még kihagytam, h spanyolt minek tanulnál, ha ott van mellette az angol? Ha D-Amerikába akarsz menni ott nyugodtan beszélhetsz angolul, meg fogják érteni. Ha meg mondjuk Japánba, ott nem is ismerik a spanyolt, viszont az angolt annál inkább. Európában pedig a német hasznosabb :))
2011. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A németet javaslom, de egyúttal azt is, hogy alaposan nézz utána, mibe vágsz bele (tanulmányozd a nyelvet, a nyelvtant), mielőtt elkezded, mert könnyen lehet, hogy ellenkező esetben már az elején ott akarod majd hagyni. Ez egy olyan nyelv, amire nagyon könnyű azt mondani, hogy "á, ez egy vicc, hagyom az egészet a fenébe!". Fel kell nőni hozzá. Én ettől függetlenül nagyon szeretem, igaz, az elején 5 évig kőkeményen utáltam. Szóval szerintem előtte vizsgálódj, hogy melyik a hozzád illőbb, neked jobban tetsző.
2011. máj. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

14:48


Azt kellene megérteni, hogy hiába beszélik hatalmas és népes országokban a spanyolt, ezek az országok gazdaságilag törpék. Ideírom, hogy néhány ország mekkora külföldi befektetésállománnyal rendelkezik (milliárd dollárban):


Németország 1484

Ausztria 154

Svájc 815

Összesen 2453.


Spanyolo. 641

Mexikó 63

Argentína 30

Chile 51

Kolumbia 19

Peru 2

Venezuela 21

Összesen: 827.

2011. máj. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én azért választanám a spanyolt, mert egy latin-nyelvcsaládból származik úgymond, így két teljesen más fajta nyelvet ha megtanulsz, érteni fogsz egy kicsit mást is. Pl. ha spanyolul tudsz, könnyen megtanulsz franciául, latinul, stb.

Németet viszont akkor választanám, ha közel élnék a határhoz, mondjuk Ausztriához, mert így kimehetnék, több lenne a munkalehetőség

2011. máj. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ugyan származását tekintve az angol germán, azonban a szókincsétől a nyelvtanáig inkább olyan, mint egy újlatin nyelv. Pont ezért könnyíti meg a spanyol és a francia tanulását. Vagyis a spanyol egyáltalán nem valami új és más az angolhoz képest. A német már inkább.


"Pl. ha spanyolul tudsz, könnyen megtanulsz franciául, latinul, stb."


Ha valaki azért tanul spanyolul, mert akkor majd megy neki a francia, az miért nem egyből franciául tanul? Valamivel logikusabbnak tűnne.

2011. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én viszont a spanyolra voksolok. Nem csak azért, mert már jó pár véve tanulok németet, gyakorlatilag sikertelenül ( ez mondjuk annyira nem igaz, mert van középfokúm, speciális német nyelvvizsga nem TELC vagy ilyesmi) , hanem azért is, mert jobb, ha több fajta nyelvet beszélsz, ez alatt pedig azt érte, hogy beszélsz már egy germán nyelvet, ahhoz jól dukál egy latin esetleg szláv. De két germán nyelv, az annyira nem jó szerintem. A németnek iszonyatos a nyelvtana én sosem tudtam megtanulni, legalábbis a névelőkkel van a gond. Van egy két szabály, hogy általában ennek nőnemű annak semleges a névelője, de persze ez 100-ból egyre , ha igaz. És minden a névelőkre épül. Nagyon rossz. Amúgy meg hangzásilag is egy gusztustalan nyelv, bár tudom, hogy nem erre kell építeni
2011. máj. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

"hogy beszélsz már egy germán nyelvet, ahhoz jól dukál egy latin esetleg szláv. De két germán nyelv, az annyira nem jó szerintem."


Kétszeresen is hibás érvelés.


Először is, akkor most megint leírom, hogy az angol minden gyakorlati (nem történeti nyelvészeti) szempontból olyan, mint egy újlatin nyelv. Újlatin a szókincse, újlatin a nyelvtana. Az angol sokkal jobban hasonlít (ismét mondom, hogy nem történeti nyelvészeti szempontból, mielőtt valaki okoskodna) a spanyolra, mint a németre.


Aki a németet tanulja, az utána a hollandot tudja nagyon könnyen megérteni vagy megtanulni. Angol után pedig a spanyol és a francia könnyű. Az angol és a német elég kevéssé hasonlít egymásra.


Egyébként meg hiába tanul meg valaki egy "szláv", egy "újlatin" és egy "germán" nyelvet, ha ez a három mondjuk a szlovák, a román és az izlandi. Nem megy semmire azzal, hogy három távolabbi nyelvet tud. Az angol+német párossal rengeteg karrierlehetőség nyílik meg, sokkal több, mint az angol+spanyol kombinációval.

2011. máj. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
végül az érvelések után, a németet választom, köszönöm a segítséget
2011. máj. 16. 18:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!