Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valóban lehetetlen elérni...

Valóban lehetetlen elérni francia nyelvből nulláról kezdve a középfokú nyelvtudást egyedül tanulva,6-7 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom azt, hogy a francia nyelv mennyire nehéz, illetve hogy azt szinte lehetetlen egyedül megtanulni...


De ha van egy jó nyelvkönyvem, amihez van hanganyag, sok gyakorlat megoldókulccsal, és napi szinten 2-3 órát szánok rá intenzíven, akkor is "lehetetlen"?


Nem lehetséges, hogy ez a hozzáállás kissé eltúlzott?


Angolból felsőfokú nyelvvizsgám van, és napi szinten használom is azt a nyelvet.


Mit gondoltok erről?

Esetleg tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban?


2011. júl. 27. 21:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

@ma 20:32


Küldtem neked privátban emailt. Köszi előre is! :)

2011. júl. 28. 21:47
 12/22 anonim válasza:
100%
Én kölcseys voltam, ami az ország legjobb francia kéttannyelvűje. Heti 10 nyelvóra, plusz még kb. 20 óra (szakmai tárgyak, lektor stb.) franciául. Egy tanítási év alatt jutottunk el a középfok fölé egy kicsivel. Legalábbis, ha a standard B2 szintet vesszük a középfoknak.
2011. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

Attól függ mit nevezel "üresjáratnak". Szerinted az osztálytársaim kérdezgetéséből, feleltetéséből nem tanultam??? Hallottam franciául beszélni őket,ha valamit rosszul mondtak ki lettek javítva, és az a része a tananyagnak el lett magyarázva még egyszer etc... szóval ez úgy hülyeség ahogy leírtad. A másik meg h emellett még otthon 1,5-2 órát tanultam ugyanis annyi házit adtak h majd bele döglöttünk-.- A tantárgyakat franciául tanultuk , nem hiszem h magadtól olyanokat tanulnál hogy "éghajlati övezetek, Pitagorasz-tétel, Newton törvényei stb ) Plusz a szabadidőmben rendszeresen nézek franciául videókat.

Nem azt mondom hogy egyedül nem tudod megtanulni, de azért ne gondold hogy te most egyedül leülsz a net elé ,úgyhogy nem tudod a kiejtést se semmit, és előbb megtanulod mint egy kéttannyelvűs. Ennyit szerettem volna és sok sikert a tanuláshoz.

Én is tanulok így nyelvet félreértés ne essék de reálisan látom ezt az egészet és tudom hogy az alapfok is minimum egy év kell nem hogy a középfokhoz félév...

2011. aug. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
65%
ja és szintén kölcseys vagyok
2011. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
72%
Biztos lehetsz benne, hogy akik szerint tanár nélkül lehetetlen megtanulni, azok nem beszélnek idegen nyelven. Lehet és az internet segít rengeteget, meg mindenféle tananyagot le lehet szedni, ismerkedni, tv csatornák, stb.
2011. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%

Kedves utolsó te is értelmes lehetsz:)

ki is emeltem h NEM lehetetlen megtanulni tanár nélkül , csak 6-7 hónap alatt a középfokú lehetetlen így -.-

2011. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Lehetetlen nincs, max. tehetetlen. Én ezt vallom, és eddig bejött. :)


Szerintem értelmes ember, aki már beszél több nyelvet, képesnek kell lennie az autodidakta nyelvtanulásra. A kulcs a nyitottság, szorgalom, önfegyelem. Ez másra is igaz. Nem?

2011. aug. 9. 13:23
 18/22 anonim ***** válasza:

Eltelt több mint 3 év.

Hogy állsz? Sikerült? Ez egy anonim oldal, nyugodtan írd meg azt is ha nem.


Én egyébként azt gondolom megvalósítható.

2014. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Engem is érdekelne!
2014. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Vajon mi lett az eredmény?
2015. jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!