Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cigány nyelv tanulása? Többi...

Cigány nyelv tanulása? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől egy másik suliba megyek át "mert elköltöztünk"

és a suli gimnázium és kettő nyelvet kell tanulni Angol/Német és Lovári/Beás

Na tehát én Angolt tanultam 9évig és most mennék 10.be tehát különbözeti vizsgát kell tegyek valamelyik roma nyelvből!

Melyiket érdemes választani melyikbe van kevesebb szó könnyebb nyelvtan stb ?? agusztusig van időm,hogy valamelyiket megtanuljam alapfokig!


2012. jún. 8. 17:10
1 2
 1/20 FeeroP válasza:
88%
A beás nagyon hasonló a román nyelvhez. A nyelvtana szerintem bonyolult. A lovári nyelv szó kincse nem olyan kevés ám. A nyelvtana sem annyira egyszerű. Talán átláthatóbb mint a beás. Ha jól megy a nyelvtanulás, szorgalmas vagy, és jó a tanárod, akkor igazából fél év alatt akár a középfok is meglehet. Én jártam lovári nyelvtanfolyamra, és nagyon átvertek. Jó le lettem húzva pénzel. Ha neked az iskolában van lehetőséged ingyen tanulni, akkor vágj bele nyugodtan. Egyébként mind két nyelv nagyon szép.
2012. jún. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Dikk mà' more

ajànlom a blöff cimü filmet.

Kulàznom kell dilo :))

Anci kedvenc szine a babakék.. XD

2012. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%

Dicsàk

buksi kiszökött

2012. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
Miért nem egy nyugati nyelvet tanulsz, miért a büdös cigányok nyelvét? Amire semmire sem mész majd!
2012. jún. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mert kötelező egy választott nyelv,és csak a Beás,Lovári közt lehet választani... én se rajongok érte dehát ez az egy közeli suli van a közelbe és gimnázium!!!!!!
2012. jún. 8. 17:44
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
hogy tehetik kötelezővé egy gimnáziumban a cigány nyelvet? úristen...
2012. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%
Felháborító és megdöbbentő. Ha nemzetiségi gimnázium volna, tökéletesen rendben lenne a dolog - de eleve arra számítani, hogy a cigányok többségbe kerülnek Magyarországon...hát..szavam elakad. Vajon hány valóban cigány gyerek erőlteti meg magát annyira, hogy középiskolába íratkozzon? És akkor a magyarnak az ő nyelvét kell tanulnia, ha akarja, ha nem??!! A szülők miért nem tiltakoznak?!
2012. jún. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

dikhàzzanak széjjel

Bejja bejà a virdzsike kikente kákávál az egisz haàzat

Ez egy tipus ami igazàbol egy magyar nyelvjàràs

a màsik meg

anutám a mindenem. Minden vilàgos csàvokàim?!


Harmadik az àtkozó cigány

a tüdőrák àlljon a szivedbe!! Száradj el..kapj szivinfarktust a füledre stb


nagyjàból ezek az alapok..

2012. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
h h kötelező? Véletlen nem cigány "nemzetiségi" suliba jársz te ? kajijag meg ilyenek?
2012. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

59% Te ritka nagy buta ember lehetsz. A lovárinak semmi köze a te cigány szókincsefhez, és marhára nem vagy vicces, inkább kiszámítható és gyerekes, hogy elkezdesz itt győzike show-ból átvett szavaiddal villogni. Szerintem menjél kapálni és közbe pampogjál.


A lovárihoz meg annyit, hogy nehézségben az angol és a német közt van vhol, bonyolult nyelvtana van, én tanultam, szóval tapasztaltam. Szavak is vannak rendesen, van is külön szótár persze, de azért az nem olyan nehéz szerintem, mert vannak szavak amiket már ismerhetsz, mert a magyar átvette.


De mondjuk az tényleg fura, hogy kötelező tanulni, mert igazából semmmire sem lehet vele menni, romák nem nagyon beszélik, max. egy felesleges nyelvvizsgának jó.

2012. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!