Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Cigány nyelv tanulása? Többi...

Cigány nyelv tanulása? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptembertől egy másik suliba megyek át "mert elköltöztünk"

és a suli gimnázium és kettő nyelvet kell tanulni Angol/Német és Lovári/Beás

Na tehát én Angolt tanultam 9évig és most mennék 10.be tehát különbözeti vizsgát kell tegyek valamelyik roma nyelvből!

Melyiket érdemes választani melyikbe van kevesebb szó könnyebb nyelvtan stb ?? agusztusig van időm,hogy valamelyiket megtanuljam alapfokig!


2012. jún. 8. 17:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
11%
Ne kiabàlj velem kérdező! Hadd örüljek már egykicsit hogy tudok valamit.. ;) tudod kapálni is tudni kell. Pampogni meg e pampogsz. dIKK
2012. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem én vagyok a kérdező.

2. Pont az, hogy nem tudsz semmit, győzike nem tud lováriul beszélni, azt kevés roma beszéli és köze sincs az ilyen putrus cgány nyelvhez, amit te próbálsz beszélsz.

2012. jún. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%
Nem igazán fogok segíteni, csak megkérdezem: milyen szenny iskola ez? Nem azzal van a baj, hogy "egzotikus" (bár abszolút használhatatlan) nyelvet is tanítanak, hanem hogy csak azt lehet második nyelvnek. Normális helyeken ez angol/német és mellett német/francia/orosz/esetleg spanyol.
2012. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
37%

Há' gianella

csumidázom a bundéllóját :))


fűzöld legyen a plüsskanapé xD nem tudom megállni hogy beszoljak :))

2012. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 hazi78 válasza:
47%
Melyik városba költöztetek? (csak azért kérdezem hogy holnap felgyújthassam azt a sulit) Úgy van ahogy az útólsó előtti válaszoló mondta az angol/német/orosz/francia/spanyol/olasz ezeket a nyelveket tanítja egy normális iskola. (az olasszal azért egészítettem ki mert nem tudom hány iskolában van de nálunk tanítanak azt is)
2012. jún. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
45%
Szerinted a putrus cgàny nyelvet vagy a lovárit beszélik többen?! Márbocs..dikhàzzanak széjjel. Ja ès a "mi folyik lenn gyöngyösön ?!" sem rosszvàgàny a cgàny nyelv tanuláshoz xD sok sikert more !!! ;)
2012. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
lovárit inkább, általában az az a nyelvjárás, amit még inkább beszének a cigányok, beás cigány kevés van Magyarországon, még kevesebben beszélik a nyelvet... A lovári nyelvet többen beszélik, ha nem is a sztenderd dialektussal, amit tanítanak az iskolában, de azért beszédben meg lehet érteni a másikat, akkor is ha te mondjuk az iskolába tanulod más meg anyanyelvi szinten beszél valami lovárihoz leginkább hasonlító nyelvet... Egyébként tényleg nem könnyű nyelv, főleg a nyelvtana miatt, de a szókészlet elenyésző, nézd csak meg a szótárt, nem egy vastag példány:) Szerintem menni fog, hajrá, agusztusig meg lehet tanulni alapfokig.... Én magamtól kezdtem el lovári nyelvet tanulni, most van alapfokon a tudásom, egy hónap alatt jutottam el 0-ról alapfokra, alapvető társalgási szintre, viszont akkor napi 4-5 órákat foglalkoztam a nyelvvel + olyan környezetben mozgok ahol azért elég sokan beszélik vagy a lovárit vagy olyan nyelvjárást, ami leginkább a lovárihoz hasonlít még ha nem is teljesen ugyanaz...
2012. júl. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
76%
Na a sok rasszista cigánygyűlölő már nagyon háborog. Semmit nem tudtok az egészről, de "hát hogy lehet ilyet csinálni egy magyar iskolában". Látom fogalmatok sincs hogy mit jelent az hogy kéttannyelvű iskola. Azt se tudjátok hogy mi az iskola demográfiai összetétele, történelmi/kulturális háttere, de egyből úgy háborogtok mintha minden iskolába kötelezővé tették volna a roma nyelvek oktatását...
2013. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 VegasBoy válasza:

Miért vagytok ennyire buták?:D Eltudom képzelni, hogy ti mennyire agyoniskolázottak lehettek:D Miért kell az összes cigányt egy kalap alá venni? Szerintetek magyarok között nincs csaló, betörő, gyilkos, rabló? Hogyne lenne..:D Jól esne, ha titeket is büdös magyaroknak hívnánk, mert vannak köztetek nem normálisak ugye?:D Képzeljétek el van olyan cigány gyerek, aki szeretne tanulni, de ti magyarok még az esélyt sem adjátok meg nekik, ki közösítitek az iskolában őket, nem tanítják őket a tanárok, mert ők is rasszisták, már csak a származásuk miatt sem veszik fel a gyerekeket középiskolába, pedig szeretnének tanulni. Nem mondom, hogy minden cigány gyerek ilyen, de van egy szűk réteg, aki igen.

Igazából csak magatokat mutatjátok be, hogy milyen szókincsetek van.. Pont ugyanúgy viselkedtek, mint a legmocskosabb cigány, bőrszínetek kívül semmiben sem különböztök:D Szerintem, aki származása alapján ítél meg valakit az egy végtelenül primitív, buta, felszínes ember. Bárki válaszát szívesen várom, akár privát üziben is:D

2018. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
#4 Ne néz le minden romát! Saját példám nagyon rosz sorba a születtem tudtam ha tanulok csak aval törhetek ki a szegénységből és nézd meg Debreceni egyetemen vagyok. MÉGEGYSZER ne nézd le őke.
2021. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!