Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek milyen nyelvet...

Szerintetek milyen nyelvet lenne érdemes tanulnom?

Figyelt kérdés
Angolból most érettségiztem, 98%-os lett, de az biztos, hogy eddig még a büdös életbe nem tanultam angolra, órákra se semmit és az érettségire se tanultam semmit. Nyelvvizsgám is van, középszintű, és arra se kellett tanulnom abszolút. Milyen nyelvet lenne még érdemes tanulnom? Gondolkoztam a németen, spanyolon, francián, sőt még a mandarinon is. Mellesleg gépészmérnök akarok lenni.

2012. jún. 15. 15:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
német, de a spanyol se rossz ötlet
2012. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Ha gépészmérnök akarsz lenni, akkor a német&francia nem rossz öltet, de szerintem az olasz is hasznos lehet.
2012. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Miért nem tanulsz meg angolul? Középszint az az alja a nyelvnek, egy ütős nyelvtudás jobb, mint 2 semilyen.
2012. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
Németet vagy franciát. Gondolom nem Magyarországon kívánsz megrohadni háromszoros munkáért 120 ezerért, miközben Svájcban ugyan erre a munkára 2 milliót fizetnek per hó.
2012. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy jó gépész kicsit többet keres, mint 120ezer...

Inkább német (vagy orosz) vagy francia, ilyen sorrendben. Spanyollal csak Spanyolországban vagy Dél-Amerikában érsz valamit, ők meg nem a mérnöki úttörő tevékenységükért híresek.

2012. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Ami a spanyolt illeti, a világban második legtöbb ember által beszélt nyelv. Utána jön szorosan az angol! (wikipedia)
2012. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

"Egy jó gépész kicsit többet keres, mint 120ezer... "


A jó magyar cégeknél biztos nem... A multiknál pedig kitöltöd a próbaidőt és már ajánlják is a külföldi munkát, ha tényleg jó vagy.

2012. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A spanyol azért az egyik legtöbbet beszélt nyelv, mert USÁtól délre mindenki azt beszéli (kivéve a brazilokat).

Magyarországon gépészként el lehet helyezkedni az autógyárakban például, nem kell kimenni külföldre és nem 120 a kezdő fizetés.

2012. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Gépészmérnökként a NÉMET a leghasznosabb az ANGOL mellé.


Nemzetközi cégeknél gépészmérnöki végzettséggel, szakirányú pozíció betöltésével, ténylegesen beszélt nyelvek birtokában 300.000 - 350.000 HUF a kezdőbér!

2012. jún. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:

Én a helyedben tovább mennék angolból magasabb szintekre, mert ha angol nyelvvel nem tudsz elhelyezkedni, akkor semmivel.

Ha mindenképpen mást akarsz tanulni: német, francia, orosz.

2012. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!