Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolt vagy németet könnyebb...

Angolt vagy németet könnyebb tanulni szerintetek?

Figyelt kérdés
A vélemányem az,hogy a német az rondább(sokkal),de könnyebben meg lehet tanulni.

2012. okt. 1. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan nehéz. A német meg nem ronda.
2012. okt. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sokan mondják, hogy az angol sokkal könnyebb. Én mégis a németet szeretem, az angolt pedig utálom. Németet lassan 8 éve tanulom, az angolt pedig 4 éve középiskolában.

Az, hogy mennyire szereted a nyelvet függ a tanártól. Velem az első német tanárom nagyon megszerettette a németet, azóta csak rossz némettanáraim voltak. Az angol tanárt is utálom

2012. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem az angol sokkal könnyebb. A német szerintem sem egy csodálatos nyelv, sőt, de azt azért nem mondom rá, hogy ronda.

Viszont az angol tényleg egyszerűbb, már csak akkor is, ha az alapvetőbb dolgokat nézzük, például a németben ott a hímnem, nőnem, semlegesnem a főneveknél, az angolban pedig ilyen egyáltalán nincsen. És ezen kívül szerintem szebb nyelv az angol, és többen beszélik, mint a németet. Szóval többre is mész vele, mint a némettel. Persze tudom, hogy Európában a németet is rengetegen beszélik, de az angol akkor is a "világnyelv". És pl. Amerikában is az angollal lehet érvényesülni, nem pedig a némettel. :) Lehet, hogy ilyen eszed ágában sem lenne, Kérdező, hogy Amerikába menj, de soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő, úgyhogy hagyd nyitva az ajtókat, és szerintem az angollal próbálkozz. Max. második nyelvként a németet, ha azt is akarnál.

2012. okt. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A ronda tényleg túlzás,a nem túl szép már jobb:)

Köszi a válaszokat!

2012. okt. 3. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó, tanuljál angolt, de ne feledd, az angol is germán nyelv!...:))))))
2012. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!