Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötlet lenne pár napig...

Jó ötlet lenne pár napig hagyni az angolt? (többi lent)

Figyelt kérdés
Már elég régóta minden nap több órát angol honlapokat olvasok, angolul nézek videókat, sorozatokat. Tényleg nem emlékszem, hogy valaha egy napot is kihagytam volna. Viszont a fejemben totális káosz van a nyelvtant illetően. Vizsgák előtt is azt javasolják, hogy pár napig ne foglalkozzunk a tanulnivalóval, ezért gondoltam arra, hogy mi lenne, ha pár napig "bojkottálnám" az angolt? Segítene?

2012. dec. 19. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem
2012. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Magyarázat?
2012. dec. 19. 21:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig valóban intenzíven foglalkoztál vele, és úgy érzed, hogy "besokalltál", és csak átmeneti rövid szünetre van szükséged, akkor igen, jó az, ha hagysz időt ülepedni az eddig tanultakat.

Néhány nap kihagyás nem okoz visszaesést, sőt sokszor valóban jól is jön.


Egy nyelvtanár

2012. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igaz a suliban is van szünet

viszont ezzel szemben ott van az english camp

jól jön egy nyelvtanár

2012. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Énis elég sokat tanulom az angolt,és néha én is úgyérzem hogy összekeveredett a nyelvtani rész,de valahogy amikor a tesztet írom előjön minden,amiről azt hittem hogy nem fogom tudni mert összekeverem.:)
2012. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A világon semmi gondot nem fog okozni. Nyelvet nem lehet görcsösen tanulni.
2012. dec. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek :) Akkor megpróbálom, de elég nehéz lesz léteznem a kedvenc oldalaim és sorozataim nélkül, de tényleg úgy érzem hogy "besokalltam."


Egyébként nem tanulok intenzíven, inkább csak az van hogy minden nap párórát angol szövegkörnyezetben vagyok. A tanulásom annyiból áll, hogy mindig nyitva van a szótár és ha nem értek egy szót kiszótárazom, vagy ha valami kifejezés akkor rákeresek googleban. Ezért nagyon jó a szókincsem de a nyelvtannal tényleg gondjaim vannak.

2012. dec. 19. 22:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen gondjaid vannak a nyelvtannal?
2012. dec. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!