Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelveket érdemes...

Milyen nyelveket érdemes megtanulni? Egyelőre még nem aktuális a dolog, de majd valamikor választani szeretnék egy idegen nyelvet, amit tanulhatok.

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy ki mit gondol, mely nyelvek fontosak/érdekesek.

Ezt amolyan közvélemény-kutatásnak szánom, mindenkinek a véleménye érdekel (ha szeretnétek, akkor persze magyarázattal), mindenkit felpontozok, és kérem, hogy egymást se pontozzátok le, mert pont hogy arra vagyok kíváncsi, hányan hányfélét gondolnak erről.

Az eltérő véleményeket szívesen látom, mindent megfontolok! Köszönöm.


2012. dec. 25. 21:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Relatív, hogy kinek mia nehéz. Szerintem jól tanulható. A kiejtése nagyjából szabályos, olvasni könnyű, írni már nehezebb, de nem katasztrófa. vannak benne nyelvtani nemek (hímnem, nőnem) és általában egyeztetni is kell. Én most középfoknál tartok, de eddig nem volt vele komolyabb nehézségem. Ha ezt szeretnéd tanulni, szimpatikus a kultúra, a kiejtés, a tanár vagy bármi, akkor nem lesz vele gond.
2012. dec. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 webnyelv ***** válasza:
100%

Nem különösebben nehéz a francia, ha a nyelvtanulás elején eltekintünk a helyesírás-kiejtés viszontagságaitól. A nyelvtana szinte teljesen ugyanolyan, mint az olaszé. Ha a kiejtés-helyesírás dolgaitól eltekintünk, szerintem még könnyebb is, mint az olasz vagy a spanyol, mert nincs olyan sokféle végződés.

Viszont, szerintem az élő francia beszédet nehéz megérteni.

2012. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Engem kicsit az írás rémít el, mert ritka, hogy ennyire ne tudjak egy idegen nyelvet kibogózni (ismeretlenül is), mint ezt.

Pl. Párizsban a metrón ülve, ugye bemondják a megállókat, és igazán gondot tud okozni, hogy az alapján a kis papíron megtaláljam, hol vagyunk...


De lehet, hogy majd belekezdek azért. :)


Amúgy önállóan szeretném tanulni, tanár meg iskola nélkül.

2012. dec. 27. 21:53
 14/21 webnyelv ***** válasza:
100%
Szerintem vágj bele! Aztán ha nagyon nem megy, áttérhetsz másik nyelvre. De idővel megérted, hogy pl. a szóvégi mássalhangzókat általában nem ejtik, vagy pl. az eau betűcsoportot o-nak ejtik. Teljesen logikus, szabály van arra, mit hogyan kell kiejteni. :)
2012. dec. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszi, szerintem is megpróbálom majd. :)


Franciául beszélő ismerősök szerint a számokat elég nehéz megtanulni, főleg, hogy azokat abszolút máshogy mondják Franciaországban (állítólag), mint a többi franciául beszélő területen... Ez igaz?

2012. dec. 28. 08:23
 16/21 webnyelv ***** válasza:
100%

15. Szerintem a 70, 80, 90 számnévre gondolhatott az ismerősöd. A standard nyelvben kicsit "bonyolultan" fejezik ki ezeket a számokat, nincs rájuk külön szó, hanem:


70 = 60+10 (60=soixante; 10=dix; 70=soixante-dix, de pl. a belgák úgy mondják a 70-et, hogy septante)

71 = 60+11 (60=soixante; 11=onze; és=et; 71=soixante et onze, belga: 1=un; 71=septante et un)


80 = 4x20 (4=quatre; 20=vingt; 80=quatre-vingts; belgáknál: 80=octante)


90 = 4x20+10 (4=quatre; 20=vingt; 10=dix; 90=quatre-vingt-dix; belgáknál: 90=nonante)

91 = 4x20+11 (4=quatre; 20=vingt; 11=onze; 91=quatre-vingt-onze; belgáknál: 91=nonante et un)


Lásd még:

[link]


Mondjuk nem ezzel kell kezdeni a francia nyelv tanulását, mert csak elriasztja az embert, pedig nem is olyan nehéz.

2012. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Fontos, hogy a kiejtési szabályokat rögtön megtanuld! Én nem ezzel kezdtem, és nagyon meggyűlt a bajom az olvasással, szinte csak találgattam a kiejtést. De ha azt a pár szabályt megtanulod, ami van, akkor már szinte mindent gond nélkül el tudsz olvasni, ugyanis, a látszat ellenére ez egy nagyon szabályos ejtésű nyelv.
2012. dec. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm, hát szerintem majd belevágok. :)

Egyelőre még nem aktuális a dolog, de remélem, hogy nemsokára az lesz.


Én amúgy nagyon szépnek tartom a francia nyelvet, ezért is gondoltam, hogy azt tanulnám, meg hát az Unióban az az egyik legfontosabb...

2012. dec. 28. 19:49
 19/21 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amelyik érdekel. Ilyen kérdésekre mindig azt válaszolom, hogy bármelyiket. Pl. olasz nyelvet is érdemes, mert igenis van rá kereslet, és mondjuk franciául, németül rengetegen beszélnek, rengeteg helyen lehet is tanulni, míg olasz is sok helyre kell és jóval kevesebben beszélik. (kevesebb középiskolában is tanítják és kevesebben is választják). Másrészt ez a jövőbeli szakmádtól is függ, de olyat még nem hallottam, hogy egy nyelvet fölösleges lett volna tanulni,főleg, ha ezek valamelyikéről van szó. Ráadásul jobb egy nyelvet tökéletesen megtanulni (amit csak úgy tudsz ha érdekel, a nyelveknél ez így működik) , mint kínszenvedéssel egy másikat, ami nem tetszik, még ha be is magolod, nem fog sokáig tartani, ha semmi nem köt hozzá, márpedig a leendő munkahelyeden a nyelvtudást kell használni és nem a papírt lobogtatni. (ők is tesztelik pont ezért).
2014. aug. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Pont kb. egy hete szántam rá magam, hogy elkezdjem a franciát. Egyelőre sajnos nincs időm foglalkozni vele, mert szakvizsgára készülök, viszont amikor csak tehetem hallgatom/olvasom, és nagyon tetszik.


Valóban nem könnyű a kiejtés-írás, de viszonylag következetesnek tűnik, szóval remélem, nem lesz gond.

2014. aug. 9. 08:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!