Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, francia vagy orosz?

Német, francia vagy orosz?

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitel szakon tanulok. Beszélek már angolul és spanyolul közép szinten. Most lehetőségem van kedvezményes áron egy nyelvtanfolyamon részt venni és ezek a potenciális nyelvek. Mindegyik érdekelne, de kíváncsi lennék a gazdasági pályához melyik lenne a legjobb választás.

2013. ápr. 18. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
56%
A németet ajánlom. Ha már angolul úgy is tudsz. Legalább érteni fogod a német gazdasági híreket is. A jó hírek német nyelvterületröl érkeznek, ha érkeznek. Franciaország pedig nem egy gazdasági csoda. Az orosz gazdaság, na erröl inkább semmit sem írok. Mert nincs is mit.
2013. ápr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
hát azt kell mondanom, hogy ez nem igaz! Ha tudsz angolul, azzal szinte minden német nyelvterületen elboldogulsz! Többször voltam kint nyaralni németországban és ausztriában de mindelhol megvoltam angollal! Ha nem kinkrétan ott akarsz dolgozni, vagy nem kell a munkádhoz akkor minek... jó-jó. persze plusz nyelv meg minden. De akkor tanulj oroszt! Egyik legnagyobb gazdaság! Az angol - németbpárosítás amúgy is túl gyakori. Hidd el: nagyon megbecsülnek egy oroszul beszélõ embert (szinte) minden cégnél. Továbbá, ha megtanulsz oroszul, az olyan mintha tanulnál szerbet, ukrànt stb. Ugyanis ezek a nyelvek nagyon hasonlítanak egymásra...
2013. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább oroszt tanulj, én is inkább annak álltam neki, mert az angol és a német annyira hasonlított egymásra, hogy már untam őket tanulni, az oroszt pedig érdekesség tanulni, és tényleg megbecsülnek, pl. engem suliban, annak ellenére hogy 9.-es vagyok nagyon "bírnak" úgymond, mindig kérdezgetnek, mondják, hogy beszéljek nekik oroszul és amikor beszélek hozzájuk akkor köpni-nyelni nem tudnak, meg amúgy is, munkahelyeden is nagy hasznát veheted majd.
2013. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!