Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha titeket nyelvzseninek...

Ha titeket nyelvzseninek mondanának, elhinnétek?

Figyelt kérdés

Nekem már mondták a tanárok is a suliban,meg páran mások is,de én néha elhiszem,néha nem.


Azt én is érzem,hogy ehhez értek a legjobban,de manapság annyian vannak akik tanulnak 3-4 nyelvet a gimi alatt,vagy van 2 felsőfokú nyelvvizsgájuk (nyilván van aki beszélni is tud).


De ha eszembe jut hogy sokan meg csak az angolt tanulják meg rendesen,vagy azt se,akkor máshogy látom magam.


Csak,néha tényleg úgy tűnik hogy ez ma már nem olyan ritka .


16/L


2013. júl. 26. 19:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Most leszek tizedikes egyébként.

Amit konkrétan "letettem az asztalra" eddig,az egy nyolcadikosként szerzett teljes angol középfok,kilencedikesként egy C1 szóbeli.

Illetve egy francia és orosz nyelvismeret.Abból nincs nyelvvizsgám,de nem haladok rosszul.

Oroszból ősszel fogok osztályozó vizsgázni.Franciából szinte csak ötöseim voltak tavaly is,kaptam dicséretet (de amúgy azt hittem nem fogok.)


Szóval,ezek miatt mondják.

2013. júl. 26. 19:20
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, aztán tanulj nyelveket és minden jó lesz.
2013. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Érdekelne hogy ti mennyire hinnétek el,ha nektek mondanák.

És,nem dicsekvésből tettem fel a kérdést.


Az angol tanáromnak ha mondom hogy ez így van franciául,vagy úgy oroszul -vagy mondom mindkettőt,ritkán harmadik nyelven is-akkor már csak annyit mond hogy "Jézus",vagy nevet,vagy elmondja hogy milyen tehetséges vagyok.

Ilyenkor ez nekem már furcsa érzés.


De az volt a legfurcsább,mikor azt mondta nekem az angoltanárom (aki anyanyelvi tanár,és nálunk tanít),hogy jobban tudom mint néhány tanár,meg a diákok nagy része.

Egy másik tanár elmondása szerint azt mondta neki hogy tanulhatna tőlem.

Ez szerintem kicsit túlzás.

2013. júl. 26. 19:26
 4/13 A kérdező kommentje:

Szeretek a nyelvekkel foglalkozni,szeretem őket.

Csak az érdekelt,mert egyszer jobban elhittem,máskor meg kicsit kételkedtem.

2013. júl. 26. 19:27
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
szerintem hidd el..az nem semmi teljesítmény
2013. júl. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak hízelkedni akarnak, akik ilyeneket mondanak.

De van, akinek jól esik

2013. júl. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Cristo ***** válasza:
73%
Bevallom, nekem is mondták, bár én nem szeretem, ha engem így tartanának: azért, mert lehet hogy több nyelven beszélek, mint a nagy többség, de igazából vannak nálam sokkal jobbak, akik azokat a nyelveket sokkal jobban értik, használják és beszélik (most ne értsük ide az anyanyelvűeket). Amúgy angol; olasz; orosz; és török nyelvet tanulok jelenleg, (németet csak 5 évig tanultam; ma már nem)
2013. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó teljesítmény,kedves utolsó :)


Mondjuk,na tessék,én kérdeztem ezt a kérdést,most meg én dicsérek.De hát na...


Egyébként hány éves vagy?Te is gimis vagy,mint én?:)

2013. júl. 26. 20:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az lenne a "zseni", aki vagy tíz meg annál is több nyelvet meg tud(na) tanulni

Pár nyelvet megtanulni nem olyan nagy dolog

2013. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Cristo ***** válasza:
100%

Amúgy én vagyok most az az utolsó, aki akkor #7 volt. (jó; hát persze akkor még ut'só voltam...) Mindegy:


Igazából tényleg azokat lehetne nyelvzseninek nevezni, akik már 8-10 nyelvnél többet beszélnek (akár perfektül is), de azok egy idő után bediliznek nem? Anyám leolvasó, ismeri a több mint fél várost, és mondta, hogy megőrült egy nő és pár év múlva meghalt (jó, nem feltétlen a nyelv az oka) és állítólag 14-15 nyelven beszélt....

Én is gimis vagyok, most megyek 11-be.

17/F

2013. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!