Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha titeket nyelvzseninek...

Ha titeket nyelvzseninek mondanának, elhinnétek?

Figyelt kérdés

Nekem már mondták a tanárok is a suliban,meg páran mások is,de én néha elhiszem,néha nem.


Azt én is érzem,hogy ehhez értek a legjobban,de manapság annyian vannak akik tanulnak 3-4 nyelvet a gimi alatt,vagy van 2 felsőfokú nyelvvizsgájuk (nyilván van aki beszélni is tud).


De ha eszembe jut hogy sokan meg csak az angolt tanulják meg rendesen,vagy azt se,akkor máshogy látom magam.


Csak,néha tényleg úgy tűnik hogy ez ma már nem olyan ritka .


16/L


2013. júl. 26. 19:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Amúgy ebbe is van valami.

Talán attól is függ mihez,kihez képest nézzük.

2013. júl. 26. 21:41
 12/13 Cristo ***** válasza:
100%

#7 és #10 vagyok ismét:


Még utsót fűzök ide: ha már valaki nagyon nyelvzseni akar lenni, akkor sztem, a legérdemesebb a "legbeszéltebb" nyelvekből egy legalább középfokú (B2-es) nyelvvizsgát lerakni (nekem legalábbis ez a tervem...); ezek lehetnek a hat világnyelv (angol; francia; német; olasz; spanyol; orosz), egyéb hasznos európai nyelv (holland, flamand, finn, dán, svéd...), és néhány keleti nyelv (arab, kínai, japán, török...). Ezeket a legérdemesebb tanulni. (De persze én nem fogom megtanulni mindet csak amit az előbbiekben írtam (#7).

...csak mert vannak olyanok, akik ilyeneket, hogy szlovák, szerb, ukrán, kazak, moldován stb. tanulnak meg, de lehet, hogy azért, mert nekik ez kell vmilyen okból (költözés, munka vagy bármi más), de én ezeket nem annyira "pártolom".

Nekem elég az angol, olasz, orosz, török (+német talán).

2013. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Inkább azt lehetne mondani hogy jó nyelvérzéked van, de a zsenit tényleg másra mondják.

Másrészt középiskolában nem olyan nehéz jól teljesíteni egy nyelvből, a legtöbb helyen nem kérnek olyan vészesen számon, szorgalom kell hozzá nagyrészt inkább.

2013. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!