Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek belekezdjek az...

Szerintetek belekezdjek az orosz nyelv tanulásába? Vagy a szabadidőmben inkább sportoljak? 12/L

Figyelt kérdés

Most hatodikos vagyok, 3 éve lesz, hogy angolt tanulok és jövőre lesz orosz nyelv szakkör. Több oka is van annak, hogy jelentkezni szeretnék. Az egyik az, hogy idén egész évben semmi mást sem csinálok, csak iskolába megyek, tanulok, alszok, így megy minden egyes napom, és jövőre sem lesz ez máshogy, ha ebben nem kezdek neki. Ezt már nagyon unom. Viszont félek attól, hogy keverném az angollal, vagy hogy túl sok lenne az új tantárgyakkal (biológia, kémia, földrajz, stb.)

A másik ok az, hogy messzi rokonaimnak van egy kis orosz beütésük, és megtisztelő lenne, ha továbbvinném ezt a nyelvet a családban, ami igen kihaló félben van.

Ti mit ajánlanátok? Mindenki véleményére kíváncsi vagyok.



2014. ápr. 14. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Eléggé valószínűtlen, hogy az angollal keverd. Ráadásul elégé lassú ütemben halad egy szakkör. Szóval én nem félnék a dologtól. Azért 12 évesen még nem annyira megterhelő az iskola.
2014. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást, a heti egy szakkör mellé a sport is belefér. Jól teszed, ha aktívan akarsz élni.

Nem fogod keverni az oroszt angollal, egyrészt mert 3 év távolság van köztük, másrészt mert teljesen más nyelv, beleértve az írásrendszert is.

2014. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én tanultam régen oroszt és már többször is eldöntöttem, hogy elkezdem felidézni.


[link]


A fenti link alapján semmi esetre sem mondanám, hogy "kihaló félben" lenne ez a nyelv... :-)

2014. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra értette, hogy a nyelv van kihalófélben, hanem a családjában van kihalófélben az orosztudás.
2014. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat. A harmadik válaszadó valószínűleg rosszul olvasta, mert úgy értettem, hogy a családban kezd "kihalni" ez a nyelv. :)
2014. ápr. 15. 14:37
 6/7 KJUsul válasza:
A sport jó dolog, ha lehet inkább mindkettőt csináld. Persze az időbeosztás nem lesz egyszerű. Az orosz nemhogy kihalófélben nincs, de ma már csak orosz nyelvtudással is bombajó állásokat lehet kapni, a jövőben pedig még fontosabb lesz az orosz nyelvtudás. Én most bánom csak igazán, hogy amikor lehetett (12 évig jártam oroz órákra) nem tanultam rendesen. Igenis tanulj oroszul! És ne félj, nem fogod keverni az angollal, mert nem is hasonlítanak egymásra. A sport meg jöhet hozzá pluszba, ha be tudod osztani az idődet úgy. Sok sikert!
2014. ápr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. ápr. 17. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!