Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes-e angolból emelt...

Érdemes-e angolból emelt érettségit csinálnom?

Figyelt kérdés

Egy éve fejeztem be a gimnáziumot, de akkor nem jelentkeztem egyetemre, most viszont szeretnék. A probléma az, hogy nem lesz elég pontom az államilag támogatottra, ezért gondoltam, hogy emleten érettségizek valamiből. Ha angolból már van C1-es nyelvvizsgám és csinálnék belőle emelt szintű érettségit is akkor a pontszámításnál mindkettőre kapnék ponot? Vagy az gond, hogy egy nyelvből lenne mindkettő?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 2. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos így csak az emelt szintért járó +50 többletpontot kapnád meg (ha 45% feletti lesz az eredményed), a felsőfokú nyelvvizsgáért járó +40-et nem.
2014. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. aug. 2. 09:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Miért ne kapná meg az emeltért járó pluszpontot? Tudtommal csak az emeltért járó középfokú nyelvvizsgáért járó pluszpontot nem kapják meg azok akiknél az angol a felvételi tantárgy. Neki külön van az angol nyelvvizsgája.
2014. aug. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy is mondjam...? Egy tudásra csak egy jogcímen jár pont és arra kapja meg, amelyik kedvezőbb a pontszámítás szempontjából, tehát az emelt szintűre az 50 pontot.
2014. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De az nem a tudására jár, hanem az emelt szintű érettségiért.
2014. aug. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindekinek! Én is úgy gondolom, hogy valószínűleg nem jár pont mindkettőre, de a legjobb lesz ha megkérdezem az egyetemen valakitől, hátha...
2014. aug. 4. 09:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Elég, ha elolvasod a felvi.hu-t vagy írsz nekik, ebben az egyetem nem kompetens.


"Amennyiben a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."


( [link]

2014. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ötös, annyira értetlen vagy... -.-


Egy tudásért (az angol nyelvtudás ez esetben) csak egy jogcímen (OKTV, érettségi vagy nyelvvizsga) jár pont.


Az emelt szintűsök is megkapják a +28 pontot, ha nem felvételi tárgy a nyelvi érettségi, tehát nem járna még a +50 pont is. Ugyanis a +50 pontot akkor kapja meg a jelentkező, ha "érettségi pontjait az emelt szinten teljesített vizsgaeredmény alapján számítják" (tehát felvételi tárgyakról van szó). Tehát pl. hiába van cseh nyelvből emeltem, nem kapom meg az 50+ pontot, mert pl. anglisztikán csak a latin, a francia, az olasz, az orosz és a német a felvételi tárgy az angol emelt mellett. A +28 pontot viszont megkapom azért, mert az emelt cseh érettségimért kaptam egy cseh középfokú nyelvvizsgát.

2014. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt van rendesen a link:

[link]

2014. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mandulavirág! Így már akkor biztos.
2014. aug. 4. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!