Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatok meg japánul...

Hogyan tanulhatok meg japánul ennyi idősen?

Figyelt kérdés

Mindenképpen szeretnék megtanulni japánul ,mert úgy tervezem ,hogy Japánban végzem el az egyetemet.( az ország kúlturája is nagyon érdekel) Egy pár alapszó megy is. Viszont kanjikat nem tudok irni, és szerintem ez nem olyan ,amit itthon egyedül meg tanulhatok. Ezért szeretném megkérdezni ,hogy középiskola mellet ,hogy vagy hol tanulhatnám meg?

Válaszokat előre köszönöm.

16 L



2014. szept. 27. 17:30
 1/7 SeinHime ***** válasza:
Szerintem meg lehet tanulni a kanjikat egyedül is. Neten van fent egy csomó oldal, ahonnan le lehet lesni a vonássorrendet. Vannak egyébként japán nyelviskolák, az egyetemi tanárom is tanít valahol, ott kaphatsz segítséget. :)
2014. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is simán lehet otthon egyedül kanjikat tanulni. Egyetlen nehézség van inkább, hogy neten nem tudok magyar nyelvű kanji tanulós oldalt, angolul van inkább a legtöbb. Ha az nem gond, nagyon ajánlom a JLPT hivatalos oldalát, ott érdemes a legalacsonyabb nyelvvizsga szinthez tartozó kanjikkal kezdeni: [link]
2014. szept. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SeinHime ***** válasza:
A Magyarországi Japánnyelv-Oktatók Társasága ad ki hiragana, katakana és kanji gyakorlófüzeteket, azok magyar nyelvűek és az alap kanjikat onnan is meg lehet tanulni. :) És még azt sem lehet mondani, hogy drágák, azt hiszem 1300 körül vannak.
2014. szept. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Simán megtanulhatod otthon. Viszont a legjobb lenne ha nem a kanjikkal kezdenél hanem először a hiraganával és utána a katakanával. Amúgy ha körbenézel az interneten rengeteg segítséget találsz. A célodhoz meg sok sikert :)
2014. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Helló én is japánul tanulok (14f), de én megmondom hogy netről kiválóan lehet tanulni, én már tudom a hiraganát, talán 10 kanjit is :D Meg már tudom mondani hogy "元気?" szvsz jól haladok xd
2014. okt. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatást.:)
2014. okt. 2. 18:13
 7/7 anonim válasza:

[link]


320 kanji

2014. okt. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!