Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szülők! Ti hallgatnátok a...

Szülők! Ti hallgatnátok a magántanárra ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Egy fiút korrepetálok angolból és most kezdte a 9-et gimnáziumban. Bekerült egy olyan osztályba, ahol az alapoktól veszik az angolt, az osztályban alig tudnak angolul. A tanítványomnak viszont jól megy.

Ez fel is tűnt a tanárnak és 1 hónap után mondta a fiúnak, hogy tegye le a középfokú nyelvvizsgát. Én ezzel nem értek egyet, mert szerintem még nem kell kapkodnia, hogy letegye. A tanára nem is ismeri a fiút annyira mint én, én már több mint 4 éve tanítom, ő meg 1 hónap ismeretség után kijelentette, hogy simán menne neki. Én úgy érzem, hogy még sokat kéne készülnie, nyelvtanból még nem is vettünk át mindent, a szókincse meg nem olyan bő még. Az eddigi évek alatt, amikor még általánosba járt, nem volt időnk plusz dolgokat tanulni, mert háziban segítettem neki és az aktuális nyelvtant magyaráztam. Most, hogy már 9-es, már önállóan haladunk, intenzíven (mert ugye órára már nem kell készülnünk, annyira könnyű).

A tanára februárban akarta elküldeni nyelvvizsgára, erről sikerült lebeszélnem, de most meg júniust ajánlott neki.

Nem hinném, hogy 15 évesen már el kéne küldeni egy gyereket nyelvvizsgázni. Sokkal jobb lenne, ha még a gimnáziumi évek alatt is lenne időnk felkészülni és nem kéne most kapkodni. Ráadásul rutint se tud szerezni ilyen rövid idő alatt.

Rosszul esik, hogy a szülők inkább egy idegen tanárra hallgatnak, mint rám. Valamennyire megértem őket, mert én "csak" egy egyetemista vagyok, akinek van egy felsőfokú angol nyelvvizsgája és több év angol nyelvhasználati rutinja, illetve sok éves tanítási tapasztalata.


Tévedek vagy nekem lenne igazam? Kérlek segítsetek mert tényleg nem tudom!


Meg lehetséges, hogy a tanárnak valami haszna származik ebből, azért erőlteti ennyire? Mert ő intézi az egész nyelvvizsgát, a fiú nem is tudja melyikre megy.


23L


2015. jan. 18. 01:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
73%
Négy éve jár hozzád. Ne mondd már, hogy 4 év alatt nem tudtátok átvenni az összes nyelvtant egy középfokúhoz, meg nem tudtatok elég szókincset felépíteni. Akkor te most vagy elég gyengus tanár vagy, vagy neked származik abból hasznod, hogy a srác továbbra is jár hozzád. Egy 15 éves simán kész lehet rá, főleg ha ezer éve külön tanárhoz jár.
2015. jan. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy mennyit jártam hozzá. Heti 2x1 órát, ami nem sok. Főleg úgy, hogy ha adtam neki házit nem csinálta meg, szóval mindent az órákon kellett megtaníttatni vele. Amikor elkezdtem hozzá járni, akkor még alig tudott angolul. Általánosban is gyenge volt az oktatás, velem tudott csak fejlődni. Mivel nekem pár hónapja jelentették be, hogy megy nyelvvizsgázni, nem nyelvvizsga orientáltan tanítottam. És igenis vannak olyan nyelvtani részek amiket nem tanult, mert suliban nem jutottak el addig az anyagig és következő év elején se vették már, mert kezdték elölről az új könyvet.

Nekem nem sok hasznom származik belőle, mivel nem kérek sokat tőlük. Nagyon megszerettem a családot, nem lenne szívem.

2015. jan. 18. 01:47
 3/67 anonim ***** válasza:
84%

Túl liheged te is.

Elmondtad a szülőknek és a srácnak is korainak tartod a nyelvvizsgát. Nem hallgatnak rád. Akkor kívánj a srácnak sok sikert, majd júniusban kiderül, hogy neked volt igazad vagy a tanárnak. Legfeljebb júniusban kap egy papírt, hogy az alapfokú angol nyelvvizsgája megvan. (4 év tanulás után az alapfoknak bőven meg kell lennie)

2015. jan. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
34%

Én veled értek egyet. Ráér érettségi előtt középfokúzni - sőt lehet, hogy addigra a felső is menne. Most teljesen pénzkidobás. Felvételihez oké ha kell, de addig meg mire jó, kiteszi a falra?

Nem értem minek sürgetni. Gondolom a szülők szeretnének büszkélkedni meg ismerősök előtt villogni, hogy bezzeg a 5 éves fiacskánknak már középfokúja van.... Nézd, ha van rá pénzük, akkor menjen és vizsgázzon.

2015. jan. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 A kérdező kommentje:
Alapfokú nyelvvizsgája megvan. Azt 8-ban tette le a sulijában. Mondjuk ezt nem nagyon értem. Suliban is lehet nyelvvizsgát letenni?
2015. jan. 18. 02:07
 6/67 A kérdező kommentje:
2:05 Én is így gondolom!
2015. jan. 18. 02:08
 7/67 anonim ***** válasza:
19%
Suliban nem lehet nyelvvizsgát tenni.
2015. jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
87%
A nyelvvizsgák sem egyformák. Egyik középfokú nehezebb, mint a másik.
2015. jan. 18. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
90%
Én is 9.-ben mentem nyelvvizsgázni, meg a tesóim, szóval nyugodtan lehet akkor szerintem, ha elég jól tud a gyerek angolul.
2015. jan. 18. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, miért vagy a nyelvvizsga ellen. Hadd menjen, tapasztalja meg a légkört, tegye próbára magát. Mi a legrosszabb, ami történhet? Nem megy át. Ez sajnos benne van a pakliban.


Egy angoltanár

2015. jan. 18. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!