Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megtanúlni...

Hogyan lehet megtanúlni anyanyelvi szinten angolul?

Figyelt kérdés
14èves srác vagyok, alap angol tudással rendelkezem, nagy álmom hogy anyanyelvi szinten beszèljek angolul(amerikai angol) mivel Amerikában szeretnék élni, de ebbe nem szeretnèk bele menni!Az lenne a kèrdèsem hogy ,ha lehetséges, akkor hogyan tanuljak?Mennyit tanuljak?Magyarországon élek tehát anyanyelvi környezet nelkul tudom hogy nehèz lesz!Köszönöm a segítséget!:)

2015. máj. 2. 00:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%
Már megbocsáss, de ez oltári nagy baromság. Valóban, ha 4 éves kor alatt kezd el angolul tanulni, akkor a magyarhoz hasonló módon anyanyelvként meg tudja tanulni. De ez csak az egyszerűbb mód. Bárki megtanulhat anyanyelvi szinten egy nyelvet, csak kellő befektetés kell hozzá (meg nem hátrány a jó nyelvérzék). Ez, hogy az akcentus megmarad, ordenáré baromság. Az akcentus tanulható, kialakítható, csak nagyon sokat kell gyakorolni. (Funfact: vannak emberek, akiknek az a munkájuk hogy ebben segítsenek)
2015. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

szerinted baromsag, a tudomanyos kutatasokat vegzok szerint meg nem az.


Biztosan van olyan aki akcentus nelkul is meg tud tanulni egy nyelvet kesobb is, o a kivelet, neki valoszinuleg kulonos tehetsege van hozza.


Van olyan aki 6-7 eves koraban kerul kulfoldre, teljesen anyanyelvi kornyezetben van megis megmarad az akcentusa, ismerek szemelyesen tobb ilyet is.

2015. máj. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én bőven 4 éves korom felett kerültem Németországba és akcentus nélkül beszélek. Ez szerintem rengeteg gyakorlás kérdése. Egyébként szerintem egy magyar anyanyelvűnek könnyebb akcentus nélkül beszélnie angolul mint németül.
2015. máj. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
ahogy fentebb irtam, vannak kivetelek.
2015. máj. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Akcentus nélkül is meg lehet tanulni, csak kell hozzá kis tehetség, és még nagyobb energia, idő befektetés, olyan szinten, hogy gyakorlatilag nem éri meg vele foglalkozni, ha csak valaki nem kellően megszállott.


A gyakorlatban bőven elég az anyanyelv közeli szókincs, nyelvtani ismeret és ezek aktív használata.


Ráadásul a nagyobb nyelveken mindneki beszél valamilyen akcentussal.

2015. máj. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Sok tanulással?
2015. máj. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
2015. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!