Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 21 évesen "öreg" vagyok ahhoz...

21 évesen "öreg" vagyok ahhoz hogy elkezdjek németül tanulni?

Figyelt kérdés
Eddig csak angol nyelvet tanultam egész életemben, nem vágom perfektül, de azért egész jól megy már, szeretnék legalább így tudni németül is, midig is szerettem volna, érdekelt ez a nyelv, de nem vagyok már kicsit "koros" szerintetek? Ahhoz hogy teljesen 0-ról induljak? Mert csak pár szót tudok németül. Ti mit gondoltok? Belevágjak? Mert köztudott hogy a német nagyon nehéz nyelv, viszont szerintem lenne hozzá érzékem és kedvem is...Szóval?
2015. jún. 19. 03:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még oroszt tanultam az iskolában. Aztán a fősulin kb. 21 évesen kezdtem el a németet nulláról. Másodikra letettem belőle a középfokút. Nem szégyen ez hogy másodikra, mert a fősulin kevés idő volt idegen nyelvet tanulni, magamnak kellett megoldanom, órák nem voltak.

Aztán kb. 27 évesen meg angolt tanultam. Egyáltalán nem éreztem magam korosnak, abban a csoportban második legjobb voltam angolból.

Sőt azt tartom hogy akkor késő tanulni mikor már 90-100 évesen járókerettel csoszog valaki.

2015. jún. 19. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyen nyelvet bármilyen életkorban el lehet kezdeni tanulni.

Sok sikert!

2015. jún. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem életkor függő. Anyum 35 évesen tette le a voksát a francia mellett. Most 45 éves,és perfekt belőle,francia ismerősei szerint is. Semmi selehetetlen.
2015. jún. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most (58 évesen) kezdtem el angolul tanulni, és nem érzem, hogyöreg lennék hozzá.


Egyébként a német nem extrém nehéz szerintem - azt igen jól tudom -, csak kezdettöl meg kell tanulni a névelöket is a fönevekhez, különben késöbb sok problémád lesz.


Ha angolul nagyjából tudsz, akkor próbáld meg a duolingo (www.duolingo.com) oldalát, állítsd be kiindulási nyelvnek az angolt és célnak a németet. Akkor egyrészt az angolt is felfrissíted, másrészt meg angolon keresztül sokkal könnyebb a német.

2015. jún. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért lennél öreg a nyelvtanuláshoz? Ez értelmezhetetlen.

Én 30 éves vagyok, és most fogom kezdeni a franciát tanulni.

2015. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt, belevágok és az egyik válaszadónak üzenném, aki azt írta hogy elmegy majd a kedvem, nem az a fajta vagyok aki belekezd valamibe, de nem fejezi be. Azzal tisztában vagyok hogy meg fogok szenvedni a némettel, de az csak ösztönözni fog, ilyen anno az angolal is volt. :)
2015. jún. 19. 08:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Sok sikert hozzá!
2015. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, menni fog, nagyon is fiatal vagy még! A Duolingot én is jó szívvel ajánlom! Csináld végig, az már egy egész jó alapot ad.
2015. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

21 évesen még semmihez nem vagy öreg, ne nevettess már. Még az orvosit is elkezdhetnéd.


Én 27 vagyok, de most kezdtem németül tanulni. Kb. 2 év múlva kiköltözök Ausztriába és ott elkezdem majd a japánt, kínait is.

2015. aug. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!